Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo przejmuje AWT. Wartość transakcji to 445 mln złotych

0
Podziel się:

Wartość transakcji wynosi 103,2 mln euro, czyli około 445 mln złotych.

PKP Cargo przejmuje AWT. Wartość transakcji to 445 mln złotych
(PKP Cargo)

PKP Cargo otrzymało od czeskiego urzędu antymonopolowego zgodę na przejęcie Advanced World Transport (AWT), co oznacza spełnienie wszystkich warunków zawieszających umowy nabycia przez spółkę 80 proc. udziałów Advanced World Transport (AWT), wynika z komunikatu spółki. Wcześniej spółka otrzymała zgody od organów w Polsce, Niemczech i na Słowacji.

"Zarząd informuje, że w dniu 15 maja 2015 r. spełnił się ostatni z warunków zawieszających (uzyskanie przez spółkę od właściwych organów ochrony konkurencji zgody na koncentrację pomiędzy spółką a Advanced World Transport B.V. z siedzibą w Amsterdamie, określonych w umowie zawartej w dniu 30 grudnia 2014 r. pomiędzy spółką, panem Zdenkiem Bakala oraz The Bakala Trust, dotyczącej nabycia przez spółkę 60 000 udziałów w kapitale zakładowym spółki AWT, stanowiących 80 proc. wszystkich udziałów w kapitale zakładowym AWT i uprawniających do wykonywania 80 proc. ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników AWT" - czytamy w komunikacie.

Przeniesienie tytułu prawnego do udziałów w kapitale zakładowym AWT zostanie dokonane na podstawie holenderskiego aktu notarialnego w zamian za zapłatę ceny sprzedaży przez spółkę, podano również.

W ubiegłym tygodniu członek zarządu ds. finansowych Łukasz Hadyś poinformował, że PKP Cargo ma już zgody od regulatora polskiego, niemieckiego i słowackiego i oczekuje na decyzję z Czech.

Pod koniec ubiegłego roku PKP Cargo podało, że podpisało umowę nabycia 80 proc. udziałów w AWT - drugim co do wielkości kolejowym przewoźniku towarowym w Czechach, działającym w rejonie Europy Środkowej i Południowej. Wartość transakcji wynosi 103,2 mln euro (445 mln zł).

Zobacz, jak radzi sobie spółka na warszawskim parkiecie

Spółka podała również wtedy, że przejęcie zostanie sfinalizowane po uzyskaniu zgód organów antymonopolowych w Polsce, Czechach, Niemczech i Słowacji.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (około 48 proc. udziału w rynku według masy i około 57 proc. według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Rośnie udział PKP Cargo na polskim rynku Dobre wyniki zawdzięcza m.in. rosnącym przewozom węgla.
PKP Cargo przewiezie drewno i papier Największy polski kolejowy przewoźnik zawarł kontrakty z trzema graczami z tych branż.
PKP Cargo: "Duża niepewność na rynku węgla" Przewoźnik kolejowy spodziewa się stabilizacji na rynku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)