Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP i Przewozy Regionalne podpisały list intencyjny ws. wspólnego biletu

0
Podziel się:
PKP i Przewozy Regionalne podpisały list intencyjny ws. wspólnego biletu

Przedstawiciele Grupy PKP (PKP Intercity i PKP Informatyka) oraz Przewozów Regionalnych (PR) podpisali list intencyjny ws. wspólnego wydruku biletów tych przewoźników, poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIB). Podpisanie listu miało miejsce podczas pierwszego posiedzenia Komitetu Sterującego do spraw projektu "Wspólnego Biletu", który zdecydował także o zaproszeniu do prac nad wspólnym biletem przewoźników samorządowych.

"Dostrzegamy konieczność realizacji projektu, który umożliwi pasażerowi zakup jednego biletu na cały przejazd, niezależnie od kanału sprzedaży i przewoźnika. Zgłosiliśmy go jako projekt flagowy do Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, czyli tzw. planu Morawieckiego" - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Piotr Stomma, cytowany w komunikacie.

Komitet został powołany zarządzeniem ministra infrastruktury i budownictwa z 30 maja 2016 r. jako organ pomocniczy ministra infrastruktury i budownictwa. Jego głównym zadaniem jest wyznaczanie kierunków rozwoju oraz inicjowanie, koordynowanie i monitorowanie kluczowych działań, podejmowanych w zakresie przygotowania i wdrożenia wspólnego biletu. Komitet decyduje również o optymalnym sposobie jego realizacji. Zasadnicza część prac odbywać się będzie w ramach Zespołu Projektowego, powołanego dla realizacji zadań zaplanowanych i wyznaczonych przez Komitet, przypomniano.

"Ze względu na złożony charakter projektu, będziemy go realizować etapowo. W pierwszej kolejności musimy podjąć decyzję odnośnie wybranych założeń projektu, następnie uzgodnić model współpracy w ramach Grupy PKP oraz przewoźników regionalnych i ustalić zakres działań koniecznych do podjęcia w perspektywie krótko- i długoterminowej" - zapowiedział Stomma.

Koncepcja wspólnego biletu znalazła swoje odzwierciedlenie w dokumentach programowo-strategicznych, takich jak Strategia Rozwoju Transportu do 2020 roku (SRT), Strategia Rozwoju Kraju 2020, Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego oraz Krajowa Polityka Miejska, podkreśliło MIB.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)