Notowania

transport
25.01.2018 12:38

PKP LHS ma 121 mln zł kredytu z EBI, łącznie wyda 300 mln zł na infrastrukturę

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa (PKP LHS) podpisała z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę na udzielenie 121 mln zł kredytu, który wesprze warte łącznie ok. 300 mln zł inwestycje spółki, poinformowali przedstawiciele banku, LHS i rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Umowa pozwoli na zwiększenie potencjału spółki i szersze otwarcie naszego wschodniego okna. Inwestycje PKP LHS doskonale korespondują z Krajowym Programem Kolejowym" - powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, podczas konferencji prasowej z okazji podpisania umowy.

Prezes PKP LHS Zbigniew Tracichleb wskazał, że główne obszary inwestycji to system sterowania ruchem kolejowych (ok. 184 mln zł), modernizacja i rozbudowa stacji LHS (ok. 59 mln zł) i zakup maszyn torowych (ok. 20 mln zł).

"Będzie szybciej i bezpieczniej. To ważne, bo linia ma duże znaczenie gospodarcze, szczególnie dla handlu z Ukrainą. To projekt, który wpisuje się zarówno w wizję rozwoju Polski Wschodniej, reindustrializacji Śląska i obszaru dawnego COP, jak również budowy Nowego Jedwabnego Szlaku" - skomentował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Tracichleb przypomniał, że do 2025 r. spółka planuje wydać ponad 800 mln zł na inwestycje.

"To pozwoli znacznie zwiększyć przepustowość i przewozy, które planujemy realizować" - podkreślił, przypominając, że udział spółki w krajowych przewozach to ok. 4% wg masy i ok. 6% według pracy przewozowej.

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa (PKP LHS) zarządza infrastrukturą szerokotorowej linii nr 65, oferuje usługi przewozowe i dodatkowe usługi logistyczno-spedycyjne. Linia nr 65 to najdłuższa na terenie Polski kolejowa linia szerokotorowa (o rozstawie szyn 1520 mm), przeznaczona do transportu towarowego. PKP LHS wchodzi w skład Grupy PKP.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz