Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PLL LOT uruchomią połączenia z Olsztyna do Krakowa i Lwowa w 2019 r.

0
Podziel się:

Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) uruchomią w kwietniu przyszłego roku połączenie z Olsztyna do Krakowa oraz wznowią loty do Lwowa w sezonie letnim 2019, podał przewoźnik.

PLL LOT uruchomią połączenia z Olsztyna do Krakowa i Lwowa w 2019 r.
(STANISLAW KOWALCZUK/EAST NEWS)

"LOT chce być wszędzie tam, gdzie nasi pasażerowie chcą latać. Olsztyn potrzebuje dobrego połączenia z Krakowem, a takie połączenie może zapewnić jedynie transport lotniczy. Podróż samochodem zajmuje blisko 7 godzin, pociągiem co najmniej 6 godzin. Bezpośrednie połączenie lotnicze to zaledwie godzina wygodnej podróży. Jesteśmy pewni, że nasze nowe połączenie w nadchodzącym sezonie letnim będzie sukcesem, podobnie jak połączenie między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Lwowem" - powiedział dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie.

Inauguracyjny lot do Krakowa zaplanowany jest na 25 kwietnia 2019 r. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu - we czwartki i niedziele - do 30 września 2019 r. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów, podano także.

"Cieszące się szczególnie latem dużą popularnością połączenie ze Lwowem, które zawieszone będzie po 15 stycznia, wróci do siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w rozkładzie letnim 2019. Rejsy będą odbywały się w okresie od 27 kwietnia do 1 października 2019 r., dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. [...] Podobnie jak połączenie z Krakowem, loty do Lwowa realizowane będą samolotem Bombardier Q400 z 78 fotelami dla pasażerów na pokładzie" - czytamy dalej.

"Cieszymy się, że po udanej inauguracji lotów do Lwowa, LOT rozszerza ofertę połączeń w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury o rejsy do Krakowa. Doceniamy fakt, że narodowy przewoźnik dostrzega wzrastający potencjał naszego lotniska. Propozycja LOT dotyczy sezonu letniego 2019 i jest wynikiem dotychczasowych doświadczeń zebranych przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w latach 2016-2018. Pojawienie się trasy do Krakowa i wznowienie połączenia ze Lwowem w letnim rozkładzie lotów, jest bezpośrednią odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszego regionu, szukających szybkiej i wygodnej alternatywy dla podróży pociągiem lub samochodem, zarówno w zakresie wyjazdów turystycznych, jak również biznesowych. Wierzymy tym samym, że połączenia będą cieszyły się popularnością wśród mieszkańców Małopolski, jak i obywateli Ukrainy" - powiedział prezes Warmia i Mazury Sp. z o.o., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach, Tomasz Kądziołka.

Polskie Linie Lotnicze LOT są spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest transport lotniczy osób w komunikacji krajowej i międzynarodowej. PLL LOT miały ponad 6,8 mln pasażerów w 2017 r., co oznaczało wzrost o ok. 25% r/r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)