Notowania

transport
07.04.2017 10:18

Poczta Polska zatrudni 440 dodatkowych listonoszy

Podziel się
Dodaj komentarz

Poczta Polska zatrudni 440 dodatkowych listonoszy, podała Poczta.

"Na podstawie wyników przeprowadzonego badania efektywności obejmującego placówki pocztowe Poczta Polska zdecydowała o zwiększeniu etatyzacji w służbie doręczeń. Łącznie przybędzie blisko 440 nowych miejsc pracy. W ciągu najbliższych tygodni spółka przeprowadzi analizę oraz przygotuje reorganizację rejonów doręczeń, tak aby spełniały przyjęte normy obciążenia pracą" - czytamy w komunikacie.

W tym roku do poziomu 12% sukcesywnie będzie powiększona również tzw. rezerwa urlopowo-chorobowa, służąca zapewnieniu ciągłości świadczenia usług, podano także.

"Poczta Polska zdecydowała o sukcesywnym uzupełnianiu rezerwy urlopowo-chorobowej w służbie doręczeń. Do końca bieżącego roku wskaźnik rezerwy osiągnie 12%, czyli będzie o prawie 3% etatów więcej niż w chwili obecnej. Rezerwa urlopowo-chorobowa to dodatkowe etaty w celu zapewnienia ciągłości świadczenia usług" - czytamy dalej.

W 2016 r. po raz pierwszy od dziewięciu lat wzrosły wynagrodzenia zasadnicze (250 zł brutto) oraz zwiększyła się liczba etatów w eksploatacji o ponad 1 000 etatów. W marcu br. został także podpisany nowy regulamin premiowania, który uzależnia wypłatę premii m.in. od zaangażowania i jakości pracy pracowników oraz indywidualnej realizacji zadań. Zgodnie z zapisami regulaminu, pracownicy okienek i listonosze będą mogli otrzymać nawet 950 zł brutto premii w kwartale. Pierwsze pieniądze trafią na konta już w II kw. 2017 r., podano także w komunikacie.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz