Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatek bankowy uderzy w wyniki ING Banku. Zapłaci nawet 350 milionów złotych

0
Podziel się:

W ostatnim kwartale ubiegłego roku zysk netto ING Banku wyniósł 205,7 miliona złotych.

Małgorzata Kołakowska, prezes ING Banku
Małgorzata Kołakowska, prezes ING Banku (materiały prasowe)

Niecały 1 procent zyskują od rana akcje banku ING. Inwestorzy neutralnie zareagowali na wyniki spółki za czwarty kwartał ubiegłego roku.

Jak podał ING Bank, w ostatnim kwartale ubiegłego roku jego zysk netto wyniósł 205,7 miliona złotych w porównaniu do 230,8 miliona złotych w tym samym okresie 2014 roku. Chociaż oznacza to spadek zysku o 10 procent, to i tak wynik był lepszy od średniej prognoz analityków ankietowanych przez agencję ISB. Ci szacowali bowiem, że w czwartym kwartale bank zarobił 185 milionów złotych.

Bank podał również, że jego wynik z tytułu odsetek wyniósł 659,4 miliona złotych wobec 583,2 miliona złotych rok wcześniej. Wzrosły również wpływy z tytułu opłat i prowizji - wynik z tego tytułu to 254,8 miliona złotych wobec 248,9 miliona złotych rok wcześniej.

Kurs akcji ING Banku w ostatnich 12 miesiącach

Jak pokazuje powyższy wykres, ostatnich 12 miesięcy nie przyniosło posiadaczom akcji ING zysków. Na notowaniach negatywnie odbiła się sytuacja w całym sektorze bankowym. W tym samym czasie indeks WIG-Banki stracił prawie 30 procent wartości.

Szefowa ING Banku podczas czwartkowej konferencji prasowej nie pozostawiła również złudzeń co do sytuacji w sektorze również w 2016 roku.

- Bank będzie działał podobnie, jak w latach ubiegłych, ale obciążenie podatkiem bankowym jest istotne. Wydaje nam się, że wynik 2016 roku będzie niższy rok do roku - powiedziała prezes Małgorzata Kołakowska. ING Bank szacuje, że jego obciążenie podatkiem bankowym wyniesie w tym roku 300-350 milionów złotych.

W całym 2015 roku bank miał 1,12 miliarda złotych skonsolidowanego zysku netto.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)