Notowania

transport
16-08-2018 (11:28)

Polska Grupa Lotnicza ma zgodę UOKiK na przejęcie PLL LOT i dwóch spółek

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez Polską Grupę Lotniczą: Polskich Linii Lotniczych LOT, LOT Aircraft Maintenance Services oraz LS Airport Services, podał Urząd na Twitterze.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na przełomie maja i czerwca br. Polska Grupa Lotnicza złożyła do UOKiK wniosek ws. przejęcia kontroli nad tymi spółkami. Koncentracja miała polegać na przejęciu wyłącznej i bezpośredniej kontroli.

Polska Grupa Lotnicza jest spółką Skarbu Państwa powołaną w celu konsolidacji wybranych aktywów Skarbu Państwa na rynku lotniczym.

Polskie Linie Lotnicze LOT są spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest transport lotniczy osób w komunikacji krajowej i międzynarodowej. 

LOT Aircraft Maintenance Services jest spółką należącą do grupy kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu, która z kolei jest spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest obsługa techniczna statków powietrznych.

LS Airport Services S.A. jest spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalność spółki stanowią usługi lotniskowe i obsługi naziemnej (tzw. usługi handlingu naziemnego). 

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz