Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w zarządzie Lotosu. Rada nadzorcza powołała prezesa

To już drugi prezes koncernu w krótki odstępie czasu. Wcześniej przez kilkanaście lat na tym stanowisku był Paweł Olechnowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupa Lotos)

Marcin Jastrzębski został oficjalnie szefem Lotosu - zdecydowała rada nadzorcza spółki. Przez ostatnie dwa miesiące pełnił on obowiązki prezesa paliwowego koncernu. Jednocześnie wybrano wiceprezesa do spraw produkcji, którym został Jarosław Kawula.

"Rada nadzorcza Grupy Lotos S.A. powołała, z dniem dzisiejszym, pana Marcina Jastrzębskiego na stanowisko prezesa zarządu oraz pana Jarosława Kawulę na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. produkcji. Jednocześnie pan Marcin Jastrzębski złożył rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych" - czytamy w komunikacie Lotosu.

Marcin Jastrzębski wszedł w skład zarządu już w maju 2016 roku, a od 9 listopada pełnił w nim obowiązki prezesa. Od 31 maja 2016 roku pełni również funkcję prezesa Lotos Petrobaltic. Wcześniej pracował m.in. w Polkomtelu i PERN "Przyjaźń".

Jarosław Kawula od początku kariery zawodowej pracuje w gdańskiej rafinerii grupy Lotos, w tym przez ostatnie 10 lat na stanowiskach kierowniczych, związanych z przerobem ropy naftowej oraz kontrolą produkcji.

Zmiany w kierownictwie wywołała dymisja dotychczasowego prezesa Roberta Pietryszyna, którego 9 listopada 2016 odwołała rada nadzorcza na wniosek ministra skarbu. Pietryszyn był kojarzony z byłym ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem. Po odejściu w niesławie Jackiewicza, dla jego kolegi zabrakło miejsca w zarządzie.

Marcin Jastrzębski jest już drugim prezesem Lotosu w krótki odstępie czasu. Wcześniej przez kilkanaście lat na tym stanowisku był uchodzący za "niezatapialnego" Paweł Olechnowicz.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Kontrolę właścicielską nad spółką ma państwo, do którego należy ponad 50 proc. akcji.

Tagi: lts, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-01-2017

zxJAKA ODPRAWA ??????????????????? ILE MILIONÓW ???????????

12-01-2017

rai134super zmiany kolesi na stanowiskach, to juz trzeci za pis rzadu, jeszcze z dziesieciu do konca przewinie sie a wy bedziescie placic te odprawy, i … Czytaj całość

14-01-2017

r9Obserwujemy od dluzszego czasu przejmowanie stanowisk najwiekszych spolek w RP przez pis. Sytuacja w Lotosie jest jednak ewenementem. Pawel … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)