Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezes Cyfrowego Polsatu o współpracy TP z TVN

0
Podziel się:

Prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki jest sceptycznie nastawiony do powodzenia współpracy TVN i Telekomunikacji Polskiej.

Prezes Cyfrowego Polsatu o współpracy TP z TVN
(PAP/Tomasz Gzell)

*Prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki jest sceptycznie nastawiony do powodzenia współpracy TVN i Telekomunikacji Polskiej. *

Na zdjęciu prezes grupy TP Maciej Witucki i prezes grupy TVN Markus Tellenbach

_ Będziemy się przyglądać współpracy TP i TVN, bo stworzyła się nowa jakość. Konkurencja próbuje desperackim ruchem nas dogonić _ - powiedział dziennikarzom Libicki.

_ Czy są do pogodzenia interesy dwóch różnych firm czas pokaże, ale doświadczenie pokazuje, że to jest trudne. (...) Mieliśmy inne przykłady współpracy: platformy +n+ z Netią, czy TP z Canal Plus Cyfrowy i nie stały się one sukcesem _ - dodał.

Telekomunikacja Polska i TVN podpisały ramową umowę o współpracy dotyczącą wzajemnego oferowania produktów i usług oraz współtworzenia nowych ofert i usług. Według spółek, w ciągu pięciu lat, pozytywny wpływ na ich EBITDA wyniesie po około 100 mln zł.Na podstawie umowy, Grupa TP będzie świadczyła usługi szerokopasmowego dostępu do internetu oraz inne usługi telekomunikacyjne na rzecz klientów platformy _ n, natomiast Grupa TVN stanie się głównym partnerem Grupy TP w zakresie dostarczania treści.TP poszerzy swoją podstawową ofertę telewizyjną o treści dostarczane przez TVN oraz o ofertę _n" dla pakietów płatnej telewizji.

Według spółek, w ciągu pięciu lat, pozytywny wpływ na ich EBITDA wyniesie po około 100 mln zł.W 2008 roku Netia i platforma _ n _ podpisały list intencyjny o współpracy dotyczącej partnerstwa przy oferowaniu i pracach nad rozwojem usług triple play (telewizja IPTV, internet, telefon).

Do podpisania ostatecznej umowy nie doszło.W 2006 roku Telekomunikacja Polska i Canal+ Cyfrowy zawarły porozumienie, w ramach którego telekom dostarcza telewizję Cyfra+ przez ADSL, jako kompleksową usługę wraz z dostępem do telefonii i internetu.TP pod koniec października 2008 roku rozpoczęła świadczenie usług telewizyjnych w oparciu o technologię satelitarną we współpracy z Canal Plus Cyfrowy. Od października 2009 roku TP stała się samodzielnym operatorem.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)