Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rainbow Tours chce mieć 11 mln zł zysku

0
Podziel się

Rainbow Tours liczy, że w przyszłym roku zysk netto grupy wzrośnie do 11 mln zł, a przychody do 500 mln zł.

Rainbow Tours chce mieć 11 mln zł zysku
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)
bEiQYgER

Rainbow Tours liczy, że w przyszłym roku zysk netto grupy wzrośnie do 11 mln zł, a przychody do 500 mln zł. W 2012 roku, dzięki kolejnej akwizycji, zysk netto może wzrosnąć do 20 mln zł, a przychody do 770 mln zł - poinformował na wtorkowym spotkaniu prasowym Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

_ Szacujemy, że w przyszłym roku sprzedaż brutto grupy wyniesie 575 mln zł, przychody 500 mln zł, a zysk netto 11 mln zł. Te szacunki obejmują wzrost rynku i przejęcie spółki Bee & Free _ - powiedział prezes Baszczyński.

_ W 2012 roku sprzedaż brutto może wzrosnąć do 880 mln zł, przychody do 770 mln zł, a zysk netto do 20 mln zł. Wzrost rezultatów wynikać będzie m.in. z kolejnego przejęcia, które mamy zamiar zrealizować, być może wkrótce _ - dodał prezes.

bEiQYgET

Rainbow Tours informował na początku listopada o podpisaniu przedwstępnej umowy kupna 100 proc. udziałów spółki Bee & Free za 4,2 mln zł. Dodatkowo sprzedający otrzymają 1 mln zł, o ile od 1 listopada 2010 r. do 28 lutego 2011 r. strata netto spółki nie przewyższy kwoty 1 mln zł. Bee & Free specjalizuje się w organizacji wyjazdów do najpopularniejszych kurortów Tunezji, Egiptu i Turcji.

Rainbow Tours może wkrótce poinformować o kolejnej akwizycji.

_ Rozmawiamy z kilkoma touroperatorami. Przejęcie nie będzie kwestią tego roku, raczej przyszłego. Być może zrealizujemy przejęcie na początku przyszłego roku _ - powiedział Baszczyński, nie podając szczegółów.

Po trzech kwartałach 2010 roku grupa Rainbow Tours ma 266,7 mln zł przychodów (wzrost o 11,1 proc. rdr) i 7,8 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej (wzrost o 169 proc. rdr).

bEiQYgEZ

Prognoza na ten rok zakłada 325 mln zł przychodów i 7,6 mln zł zysku netto.

Baszczyński spodziewa się w 2011 roku ożywienia rynku.

_ Szacuję, że rynek wzrośnie w przyszłym roku o 15 - 20 proc., oczywiście przy założeniu, że nie wydarzy się nic nieprzewidzianego _ - powiedział prezes.

_ Jest szansa, żeby rynek rósł dynamicznie, bo po pierwsze, kryzys mamy za sobą, optymizm wśród konsumentów rośnie. Po drugie, w przyszłym roku ceny realnie spadną, więc poszerzy się liczba osób, które będą sobie mogły pozwolić na wyjazdy _ - dodał.

bEiQYgFa

Baszczyński szacuje, że w ofercie Rainbow Tours ceny w przyszłym roku spadną o 10-15 proc. rdr.

_ Z jednej strony spadek cen będzie wynikać ze spadku kursów walut, po drugie jest w tym trochę naszej zasługi, przyłożyliśmy się do zakontraktowania hoteli _ - powiedział.

Rainbow Tours przedstawił już ofertę Lato 2011, która obejmuje około 130 programów wycieczek objazdowych, ponad 290 hoteli, prawie 50 destynacji. Spółka wprowadza też autorską koncepcję klubów dla całej rodziny - tzw. Figlokluby.

bEiQYgFu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)