Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Serinus odkrył gaz w odwiercie w Rumunii. Testy...

0
Podziel się:

Uzbrajanie i testowanie planowane jest na luty 2015 roku - poinformowała spółka.

Serinus odkrył gaz w odwiercie w Rumunii. Testy...
(Serinus Energy)

Serinus odkrył strefy gazu w odwiercie Moftinu-1001 w Rumunii. Uzbrajanie i testowanie planowane jest na luty 2015 roku - poinformowała spółka.

Z komunikatu wynika, że Serinus natrafił na trzy strefy z gazem potencjalnie opłacalnym do wydobycia. Spółka informuje, że odkryto także trzy dodatkowe strefy, które pokazują _ dobre własności złożowe _. W ich przypadku jednak będą potrzebne dalsze badania w celu potwierdzenia komercyjnego charakteru.

Według komunikatu, Moftinu-1001 osiągnął głębokość 1.463 m, podczas gdy jeszcze na początku listopada spółka planowała głębokość końcową na 1.848 m. Serinus podał, że problemy mechaniczne, które wystąpiły na głębokości 1.463 m spowodowały, że wiercenie głębiej nie jest uzasadnione.

Odwiert Moftinu-1001 został wykonany na koncesji Satu Mare, której 60 proc. należy do spółki zależnej Serinusa. Spółka jest także operatorem koncesji. Pozostałe 40 proc. należy do KMG International.

Odwiert jest pierwszym z dwóch przewidzianych przez spółkę na tej koncesji. Obecnie urządzenie wiertnicze przenoszone jest do lokalizacji Moftinu-1002bis. Oba odwierty stanowią kontynuację wykonanego w 2012 r. odwiertu Moftinu-1000, który w testach dał łączny przepływ 1,6 MMcf/d z dwóch stref.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)