Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wall street
15.05.2015 23:30

Sesja na Wall Street. Gospodarka zawodzi inwestorów

Rynkom akcji pomogło pod koniec tygodnia osłabienie się dolara oraz stabilizacja rentowności obligacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach nie przyniosła istotnych zmian najważniejszych indeksów. W centrum uwagi były dane z gospodarki USA, które już po raz kolejny w ostatnim czasie były słabsze od oczekiwań analityków.

Amerykańskim rynkom akcji pomogło pod koniec tego tygodnia osłabienie się dolara oraz uspokojenie sytuacji na rynku długu, gdzie po silnych wzrostach wcześniej ustabilizowały się rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

Na zamknięciu piątkowej sesji indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,11 proc. do 18 272,56 pkt. Nasdaq Composite spadł o 0,05 proc. do 5048,29 pkt., a S&P 500 zwyżkował o 0,08 proc. do 2122,73 proc.

Przebieg sesji na Wall Street

Osłabienie amerykańskiej waluty oraz niższe rentowności amerykańskich obligacji to efekt słabszych od oczekiwań danych z gospodarki USA w ostatnich kilku dniach. Po rozczarowujących odczytach wskaźników sprzedaży detalicznej oraz inflacji PPI wcześniej w tym tygodniu w piątek rozczarowały dane na temat produkcji przemysłowej oraz zaufania konsumentów.

Produkcja przemysłowa w USA w kwietniu spadła w ciągu miesiąca o 0,3 proc. Analitycy spodziewali braku zmian wskaźnika. W marcu spadł o 0,3 proc. po korekcie, wobec spadku o 0,6 proc. przed korektą.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, wyniósł w maju 88,6 pkt. - podano we wstępnym wyliczeniu. Analitycy spodziewali się w maju wskaźnika na poziomie 95,9 pkt.

Z kolei indeks aktywności wytwórczej w stanie Nowy Jork wzrósł w maju do plus 3,09 pkt. z minus 1,19 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie plus 5,0 pkt.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz