Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółki energetyczne chcą przejąć Polimex-Mostostal. Wniosek do UOKiK

2
Podziel się:

Szykuje się znacząca transakcja przejęcia spółki budowlanej.

Spółki energetyczne chcą przejąć Polimex-Mostostal. Wniosek do UOKiK
(Waclaw Klag/REPORTER)

Enea, Energa, Polska Grupa Energetyczna i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Polimeksem-Mostostal - podaje UOKiK.

Wniosek wpłynął 27 grudnia, sprawa jest w toku.

"Zgłaszany zamiar koncentracji dotyczy przejęcia przez Enea S.A. z siedzibą w Poznaniu, Energa S.A. z siedzibą w Gdańsku, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. z siedzibą w Warszawie, bezpośrednio lub za pośrednictwem spółek zależnych, wspólnej kontroli nad Polimex -Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec grudnia Energa wraz z Eneą, PGE i PGNiG zawarli z Polimex-Mostostal list intencyjny, w którym wyrazili zamiar rozważenia potencjalnej inwestycji w Polimex. Na jego podstawie przystąpili do rozmów z Polimeksem, mających na celu wypracowanie szczegółowych parametrów transakcji.

Kurs akcji Polimex-Mostostal w ostatnich trzech miesiącach

Ponadto akcjonariusze Polimeksu-Mostostal zdecydowali o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o kwotę do 300 mln zł poprzez emisję do 150 mln akcji zwykłych na okaziciela serii T o wartości nominalnej 2 zł bez prawa poboru.

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska.

oprac. Łukasz Pałka

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Zarząd Pxm
8 lat temu
Dlaczego autorzy tego serwisu zamieszczają zawsze takie zdjecie przy publikacji o Polimex??? zglaszam to do prokuratury o zniesławienie firmy! Naśle Wam CBA!
My na parobkó...
8 lat temu
Oni by tylko kupowali. A sprzedać wszystko jak chciał balcerek i inni POpaprańcy !!!