Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
15.06.2018 10:08

Strategia Agory zakłada maks. ok. 930 mln zł inwestycji do 2022, w tym akwizycje

Warszawa, 15.06.2018 (ISBnews) - Strategia Grupy Agora na lata 2018-2022 zakłada wzrost zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i akwizycje. Łączne nakłady na inwestycje do 2022 r. mają wynieść maks. ok. 930 mln zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przyjęta strategia Grupy Agora zakłada wzrost zarówno poprzez rozwój organiczny, jak i akwizycje. Łączne nakłady na inwestycje do 2022 r. wyniosą maksymalnie ok. 930 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Inwestycje w obecne biznesy grupy mają wynieść maks. 430 mln zł - po połowie na rozwój i modernizację, podano w prezentacji. Kina pochłoną 49% wydatków, AMS - 18%, zaś internet, radio i inne segmenty - pozostałe 33%.

Nowe kierunki rozwoju to: usługi B2B dla e-commerce, narzędzia martech oraz zagospodarowywanie czasu wolnego klientów - rozrywka i gastronomia, podano także.

W segmencie gastronomicznym Agora planuje m.in. zbudowanie własnej sieci kilkudziesięciu lokali Papa Diego (restauracje z kuchnią meksykańską) w 4 lata, wprowadzenie na rynek jednocześnie dwóch marek formatu fast-casual oraz rozwój organiczny formatu Helios Cafe, podano w prezentacji.

Inwestycje we wzrost w nowych obszarach mają wynieść maks. 500 mln zł i będą pochodzić z gotówki generowanej przez obecne biznesy oraz z finansowania zewnętrznego, wskazała spółka.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz