Notowania

technologie
04.09.2017 15:29

T-Mobile Polska zostało jedynym udziałowcem T-Systems Polska

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 04.09.2017 (ISBnews) - TMobile Polska przejęła 100% akcji T-Systems Polska od T Systems International i stała się jedynym właścicielem firmy w Polsce. Firmy rozpoczęły współpracę, której celem jest stworzenie oferty zintegrowanych usług telekomunikacyjnych i Informatycznych pod kierownictwem lokalnym, przeznaczonej dla odbiorców biznesowych, podało T-Mobile. T-Systems Polska pozostanie jednak odrębną firmą.

"Po udanej integracji z GTS Polska, T-Mobile Polska kontynuuje pracę nad udostępnieniem klientom pełnej gamy rozwiązań end-to-end ICT. Dzięki połączeniu sił rozszerzymy nasze portfolio o usługi IT dostępne w T-Systems Polska. Ponadto T-Systems wnosi dodatkowe doświadczenie w zakresie integracji systemów, wdrażania SAP, outsourcingu i zarządzania IT, a tym samym szeroką wiedzę w zakresie procesów cyfryzacji przedsiębiorstw" - powiedział prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer, cytowany w komunikacie.

Dodał, że T-Systems Polska, który posiada wykwalifikowany zespół, sieć partnerską i znajomość rynku zapewnia bezcenną wiedzę specjalistyczną, która stanowi idealne uzupełnienie dla infrastruktury i centrów danych T-Mobile.

TMobile podkreślił, że posiada szerokie portfolio usług stacjonarnych, mobilnych, centrów danych i usług ICT. Dzięki przejęciu T-Systems oferta TMobile zostanie wzbogacona o nowe rozwiązania IT, które uzupełnią centrum danych i usługi sieciowe firmy.

Zgodnie z umową podpisaną 1 września 2017 r., T-Mobile Polska przejął 100% akcji T-Systems Polska od T- Systems International i stała się jedynym właścicielem firmy w Polsce.

Spółka podała, że T-Systems Polska pozostanie odrębną firmą i będzie w dalszym ciągu dostarczać produkty oraz usługi pod marką T-Systems.

"T-Mobile Polska i T-Systems Polska pracują obecnie nad wspólnym podejściem rynkowym, obie firmy będą informowały regularnie rynek i klientów o kolejnych krokach, a także o wprowadzeniu nowych produktów i usług do oferty" - czytamy także w komunikacie.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz