Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Tarczyński podpisał umowę. Zakład w Sławie sprzedany

Tarczyński podpisał umowę. Zakład w Sławie sprzedany

Tarczyński ma umowę z Zakładem Przetwórstwa Mięsnego "Sława". Fot. Google
Tarczyński ma umowę z Zakładem Przetwórstwa Mięsnego "Sława".

Znany, polski producent kabanosów przenosi produkcję ze Sławy do Ujeźdźca Małego i Bielska-Białej. Po dwóch miesiącach od zapowiedzi sfinalizował sprzedaż zakładu.

Zakład Tarczyńskiego ulokowany w miejscowości Sława kupi Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Sława" - pisaliśmy w połowie maja. Wtedy strony zobowiązały się do przeprowadzenia transakcji najpóźniej do 15 sierpnia.

Na miesiąc przed upływem tego terminu zarząd Tarczyńskiego poinformował o zawarciu umowy. W ciągu najbliższego tygodnia zakład zostanie przekazany nowemu nabywcy, który zapłacił za niego 28 mln zł.

"Kupujący zapłacił emitentowi, kwotę 10 000 000 zł - tytułem zadatku, resztę ceny sprzedaży - 18 000 000 zł kupujący zapłacił w dniu zawarcia umowy. Wydanie kupującemu zakładu produkcji mięsnej w Sławie nastąpi w terminie do 7 dni od daty zawarcia umowy" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Władze Tarczyńskiego podkreśliły, że decyzja o sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa została podjęta w celu optymalizacji produkcji, koncentracji produkcji w pozostałych zakładach, co pozwoli na ograniczenie kosztów (m.in. kosztów logistyki).

Według zapewnień, nie wpłynie to na obniżenie łącznej wielkości produkcji, która po transakcji będzie realizowana w pozostałych dwóch zakładach zlokalizowanych w Ujeźdźcu Małym i Bielsku-Białej.

Czytaj więcej: OFE znowu blokują wezwanie do sprzedaży Tarczyński

Tarczyński to rodzinna firma obecna na rynku od ponad 25 lat. Jest producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Produkuje około 500 wyrobów mięsno-wędliniarskich, z których najbardziej popularne to kabanosy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

zakład, sława, rynek spożywczy, tarczyński
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
luc
2018-07-12 10:06
To sprzedany został za jakieś drobne czy za długi !!! Nie opłaca się do "hiper i super " wstawiać towaru ???? Nażarli się już "kabanosów" co wzięły nazwę, ale chyba dlatego ,że leżały obok prawdziwych ?
Tarczownicki
2018-07-11 11:42
A tak zdrowo dla psychiki wszystkich by było jakby każdy osobiście dusił albo strzelał w głowę swojemu "jedzeniu" przed zrobieniem z niego kabanosów. Bardziej naturalnie i fair by było. Co jest ludzie, jesteście obłąkani tylko trochę czy bardzo?
Alina z Lublina
2018-07-11 10:57
kurna 560 tys PCC - no to Sława dostanie niezły zastrzyk do budżetu
Pokaż wszystkie komentarze (82)