Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
30.10.2018 14:43

Toyota uruchomiła linię produkcyjną w Wałbrzychu, zbudowaną kosztem 278 mln zł

Toyota Motors uruchomiła nową linię produkcyjną w zakładzie Toyota Manufacturing w Wałbrzychu, zbudowaną kosztem 278 mln zł, podało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT). Dzięki temu zakład będzie produkował m.in. przekładnie hybrydowe, jako pierwsza fabryka w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Szanowni państwo, nasz kraj nie bez przyczyny staje się fabryką Europy. Nie dostarczamy jak dawniej taniej siły roboczej, lecz skutecznie uczestniczymy w globalnej konkurencji. Solidny i zrównoważony wzrost gospodarczy, dobry klimat inwestycyjny, a także wielki potencjał polskich pracowników stanowią o naszym sukcesie. Cieszę się, że rusza kolejna zaawansowana technologicznie i niezwykle perspektywiczna inwestycja, która zwiększy kompetencje naszych pracowników i nasze szanse rozwojowe" - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście odczytanym podczas inauguracji.

Zakłady w Polsce stanowią centrum napędów konwencjonalnych i hybrydowych Toyoty i jednocześnie integralną część rewolucji hybrydowej Toyoty w Europie. W Polsce firma ma dwie fabryki - w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach. Wartość wszystkich inwestycji Toyota w Polsce to 4,5 mld zł. Powstało dzięki nim ponad 2 tys. nowych miejsc pracy, przypomniało MPiT.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2018

PatrykNie dziwi mnie, że toyota otwiera nową linie, bo hybrydy mają naprawdę dobre, więc jest na nie zapotrzebowanie. Fajnie, ze to się dzieje u nas. Zawsze … Czytaj całość

30-10-2018

SteraSzkoda ,że zatrudniają przez pod firmę taki "solidny" pracodawca. 2000zl netto

Rozwiń komentarze (2)