Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
05.10.2015 08:52

TVN znika z giełdy. Akcjonariusze dostali po 20 złotych za sztukę

Po wezwaniu do sprzedaży akcji i późniejszym przymusowym wykupie papiery spółki znikają z notowań na GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TVN, materiały prasowe)

Władze warszawskiej giełdy zdecydowały o wycofaniu z obrotu akcji spółki TVN. To efekt wcześniejszego przejęcia firmy przez Amerykanów.

Według informacji podanych przez GPW akcje spółki znikną z giełdy we wtorek. Przypomnijmy, że wcześniej ich notowania były już zawieszone od 23 września. Wtedy to właśnie kontrolowana przez amerykański koncern Scripps Networks spółka Southbank Media Limited ogłosiła, że zamierza przymusowo wykupić pozostającą w obrocie resztę akcji TVN, czyli niewiele ponad 1 procent kapitału zakładowego. Zapłaciła za akcje po 20 złotych za sztukę, a więc tyle samo co we wcześniejszym wezwaniu do sprzedaży.

"W dniu 29 września 2015 r. został złożony przez spółkę TVN S.A. wniosek o wykluczenie z obrotu giełdowego akcji tej spółki z uwagi na fakt, że wszystkie jej akcje, po przeprowadzonym przymusowym wykupie, znajdują się w posiadaniu trzech akcjonariuszy, a nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki TVN S.A. podjęło w dniu 29 września 2015 r. decyzję o wycofaniu akcji z obrotu giełdowego" - czytamy w komunikacie GPW.

O sprzedaży TVN Amerykanom zrobiło się głośno już w marcu. Wtedy koncern medialny Scripps Networks ogłosił, że przejmuje 52,7 procent akcji w TVN za 584 miliony euro. Dodatkowo Amerykanie przejęli też zobowiązania wynikające z wcześniejszych emisji obligacji Polish Television Holding i TVN o wartości nominalnej odpowiednio 300 i 540 milionów euro.

Scripps Networks to firma znana na amerykańskim rynku telewizyjnym przede wszystkim ze swoich programów o charakterze lifestylowym. Jest m.in. właścicielem kanału Travel Chanel, ma też programy poświęcone gotowaniu, remontom w domu, czy majsterkowaniu.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz