Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus otworzył nową halę produkcyjną w Lublinie

1
Podziel się
Ursus otworzył nową halę produkcyjną w Lublinie
bEqWRiGJ

Ursus otworzył nową halę produkcyjną w swoim zakładzie w Lublinie, o powierzchni 23 tys. m2, zrealizowaną kosztem 6,5 mln zł. W hali będą produkowane m.in. ciągniki, pojazdy elektryczne, pojazdy wojskowe, autobusy i trolejbusy.

"Nowa hala fabryczna jest częścią planu inwestycyjnego o wartości kilkudziesięciu milionów złotych, zrealizowanego w ciągu ostatnich lat. Nowa hala to większy potencjał produkcyjny, potrzebny dla dalszego rozwoju Ursusa" - powiedział prezes Karol Zarajczyk podczas uroczystego otwarcia obiektu.

Środki na inwestycję pochodziły z funduszy własnych spółki. Do tej pory w 2016 r. w ramach poszerzania oferty produktowej i i rozbudowy zaplecza produkcyjnego Ursus wydał 9,3 mln zł.

bEqWRiGL

Ursus posiada obecnie 3 zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, Opalenicy i największy w Lublinie. Zatrudnia w nich łącznie ponad 800 osób.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.

bEqWRiHm
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
analityk
5 lata temu
Dzisiaj wybudowanie zakładu to żaden problem. Natomiast wyprodukowanie konkurencyjnego produktu to jest sztuka. To się udaje jedynie nielicznym.