Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Vistal Gdynia otrzymał od PZU wezwanie do zapłaty 6,5 mln zł

0
Podziel się:
Vistal Gdynia otrzymał od PZU wezwanie do zapłaty 6,5 mln zł

Vistal Gdynia otrzymał od Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) wezwanie do zapłaty w terminie 7 dni roboczych od daty doręczenia zadłużenia z tytułu zwrotu wypłaconego przez PZU na rzecz Budimex S.A. odszkodowania w wysokości 6 534 545,74 zł, poinformowała spółka.

"Vistal Gdynia powziął informacje o wpłynięciu wezwania od Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń do spłaty przez spółkę zadłużenia z tytułu zwrotu wypłaconego przez PZU na rzecz Budimex odszkodowania w wysokości 6 534 545,74 zł z tytułu gwarancji należytego wykonania umowy o zawarciu, której spółka informowała w raporcie bieżącym nr 65/2015. PZU wyznaczył 7-dniowy termin spłaty zadłużenia." - czytamy w komunikacie.

Zarząd spółki analizuje zasadność zgłoszonego roszczenia przez Budimex wypłaty gwarancji należytego wykonania, podano także.

Na początku października br. Vistal Gdynia złożył do sądu rejonowego w Gdańsku wniosek o ogłoszenie upadłości. Wcześniej spółka złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to producent konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach infrastrukturalnym, marine i offshore, w tym infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)