Notowania

technologie
28.10.2016 09:09

Wirtualna Polska ma umowę na dostęp do multipleksu MUX8

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka zależna Wirtualnej Polski - WP1 sp. z o.o zawarła umowę z EmiTel sp. z o.o. o zapewnienie dostępu do multipleksu MUX8, poinformowała spółka. Umowa wejdzie w życie w dniu 1 grudnia 2016 r. i będzie obowiązywać do dnia 13 stycznia 2026 r.

"Zarząd Wirtualna Polska Holding S.A. z siedzibą w Warszawie w nawiązaniu do raportów bieżących nr 37/2015 z dnia 5 listopada 2015 r. oraz 3/2016 z dnia 15 stycznia 2016 r. informuje, że w dniu 27 października 2016 r. powziął informacje o zawarciu w dniu 27 października 2016 r. pomiędzy jednostką zależną spółki - spółkę WP1 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz EmiTel sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie umowy o zapewnienie dostępu do multipleksu MUX8" - czytamy w komunikacie.

Umowa dotyczy m.in. umieszczania przez EmiTel oraz rozpowszechnianie lub rozprowadzanie programu telewizyjnego WP1 w multipleksie MUX8, zapewnienie przez EmiTel dostępu do multipleksu MUX8 na rzecz WP1, na warunkach równych i niedyskryminujących, zapewnienie przez EmiTel na rzecz WP1 nieprzerwanej cyfrowej transmisji sygnału multipleksu MUX8.

Wartość umowy została oszacowana w przewidywanym okresie obowiązywania na 62,7 mln zł, w tym 4 mln zł tytułem zwrotu opłat publicznoprawnych za wykorzystanie częstotliwości. Średnioroczna wartość umowy to ok. 7 mln zł, podano także w komunikacie.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz