Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
skh
21.05.2015 09:50

Wycena Skarbca w górę z rekomendacją kupuj

Analitycy BESI podwyższyli cenę docelową akcji spółki Skarbiec Holding o 7 proc. do 56,5 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Marek Rybiec, prezes Skarbiec Holding

Analitycy BESI podwyższyli cenę docelową akcji spółki Skarbiec Holding o 7 proc. do 56,5 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj" dla akcji spółki, wynika z raportu datowanego na 20 maja.

"Wpłynęło na to nieznaczne podniesienie prognoz zysku netto oraz zastosowanie niższych stóp dyskontowych. Analitycy przypisują wzrost ceny akcji spółki o 48 proc. od debiutu giełdowego w listopadzie 2014 dwóm czynnikom: stosunkowo niskiej wycenie spółki w IPO (zdaniem BESI, był to okres słabych nastrojów na rynku) oraz pozytywnemu postrzeganiu spółek zarządzających aktywami ze względu na przyzwoite wyniki funduszy akcji i przechodzenie klientów z funduszy obligacji i funduszy pieniężnych na fundusze akcyjne i mieszane" - czytamy w raporcie.

W dniu wydania rekomendacji akcje spółki wyceniano na zamknięciu 47,50 zł.

Notowania tygodniowe akcji Skarbiec Holding

"W pierwszym kwartale dało się zauważyć pierwsze sygnały tego trendu i analitycy uważają, że może być on kontynuowany w najbliższych miesiącach, ponieważ po latach bardzo dobrych wyników fundusze obligacji mają słabe, niekiedy ujemne wyniki od początku roku. BESI uważa, że Skarbiec skorzysta na tym trendzie. Dlatego analitycy nadal rekomendują zakup akcji spółki, które obecnie oferują 18 proc. potencjał wzrostowy" - czytamy dalej.

Tagi: skh, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz