Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ZUE miał 6,11 mln zł straty netto w I-III kw. 2016 r. wg wstępnych danych

0
Podziel się:
ZUE miał 6,11 mln zł straty netto w I-III kw. 2016 r. wg wstępnych danych

ZUE odnotował 6,11 mln zł skonsolidowanej straty netto w okresie I-III kw. 2016 r. przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 220,61 mln zł, podała spółka, przedstawiając wstępne dane.

"Wstępne wyniki finansowe Grupy Kapitałowej ZUE za okres trzech kwartałów 2016 roku:

- przychody ze sprzedaży: 220 614 tys. zł,

- zysk (strata) z działalności operacyjnej: (-) 7 586 tys. zł,

- zysk (strata) netto: (-) 6 106 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym spółka odnotowała w okresie 9 miesięcy br. stratę netto w wysokości 4,83 mln zł, stratę operacyjną na poziomie 6,75 mln zł przy przychodach w wysokości 197,56 mln zł, podano także.

"Zarząd spółki informuje, iż znacznie niższy poziom przychodów ze sprzedaży w okresie trzech kwartałów 2016 roku w stosunku do przychodów w analogicznym okresie poprzedniego roku wynika głównie z mocnego i sygnalizowanego wcześniej spowolnienia na rynku budowlanym infrastruktury kolejowej i miejskiej. Obecnie spółka w zakresie infrastruktury kolejowej i miejskiej realizuje głównie pozyskane kontrakty opiewające na mniejsze kwoty, co wpływa na rozdrobnienie portfela zamówień. Kontrakty realizowane są aktualnie ze znacznie niższą niż osiągane w ubiegłych latach marżą." - czytamy dalej w komunikacie.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2015 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 542 mln zł.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)