Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żywiec pozbywa się akcji wartych prawie 100 mln zł

0
Podziel się:

Transakcja dotyczy spółki zarejestrowanej w Chorwacji.

Żywiec pozbywa się akcji wartych prawie 100 mln zł
(Żywiec/mat.pras.)
bEEacZKd

Grupa Żywiec i jej spółka zależna Distribev Holding zawarły z Orbico umowę, na mocy której Orbico nabędzie 80 proc. udziałów Distribev Sp. zo.o. - wydzielonej niedawno z firmy piwowarskiej spółce sprzedażowo-dystrybucyjnej, przeznaczonej do obsługi rynku detalu tradycyjnego i gastronomii.

Orbico D.O.O. to spółka zarejestrowana na podstawie prawa chorwackiego.

Cena należna do zapłaty przez Orbico za udziały sprzedawane wynosi 96 mln zł. "Cena udziałów sprzedawanych może zostać podwyższona lub obniżona w zależności od poziomu zadłużenia netto i kapitału obrotowego netto Distribev w chwili realizacji transakcji sprzedaży udziałów sprzedawanych", zastrzeżono w materiale.

bEEacZKf

Zawarcie transakcji jest uwarunkowane spełnieniem kilku warunków zawieszających, w tym otrzymania przez Orbico zezwolenia organów ochrony konkurencji w Polsce, Serbii i Macedonii i rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Distribev, które zostanie pokryte aportem w formie m.in. zorganizowanej części działalności spółki, tj. jej oddziału dystrybucji bezpośredniej.

"Równocześnie z realizacją transakcji nabycia udziałów sprzedawanych przez Orbico spółka i Distribev zawrą siedmioletnią umowę dystrybucyjną, zgodnie z którą Distribev będzie pełnił rolę dystrybutora produktów spółki w kanale detalu tradycyjnego" - czytamy dalej.

Grupa Żywiec w 2014 roku sprzedała blisko 10,7 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz w Żywcu i w Cieszynie. Spółka jest notowana na GPW od 1991 r.

bEEacZKG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)