Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty pod wpływem informacji na temat koronawirusa

3
Podziel się

Wtorkowy poranek przynosi stabilizację notowań złotego w relacji do głównych walut nieco poniżej poziomów z wczorajszego zamknięcia, gdy wyraźnie stracił on na wartości. Stabilizacja ta wydaje się jednak niezwykle krucha, a nowe niepokojące doniesienia nt. epidemii koronawirusa 2019-nCoV w Chinach mogą sprowokować dalsze osłabienie polskiej waluty, niezależnie od innych rynkowych wydarzeń.

Złoty pod wpływem informacji na temat koronawirusa
bEhAYUWJ

O godzinie 09:04 kurs EUR/PLN kształtował się na poziomie 4,2757 zł, USD/PLN 3,8809 zł, a CHF/PLN 3,9982 zł, po tym jak w poniedziałek, na fali masowej ucieczki od ryzyka, euro podrożało o 2 gr, dolar o 2,1 gr, a szwajcarski frank o 2,7 gr i pierwszy raz od prawie 4 miesięcy znalazł się powyżej granicy 4 zł.

Od wczorajszego poranka liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa wzrosła do 106 z 81, a liczba potwierdzonych przypadków do 4,5 tys. z niespełna 2,8 tys. jeszcze w poniedziałek rano. Dane te to obecnie najmocniej obserwowane przez inwestorów statystyki. Jednak nawet jeżeli liczby te przestaną już rosnąć to należy mieć świadomość, że sytuacja w Chinach szybko się nie uspokoi i epidemia odciśnie swe mocne piętno na wynikach chińskiej, a co za tym idzie również światowej gospodarki. Dlatego ucieczka od ryzyka na rynkach finansowych może trwać jeszcze długo, co będzie miało negatywny wpływ także na złotego i inne polskie aktywa.

Dziś oprócz doniesień z Chin potencjalny wpływ na notowania złotego mogą jeszcze mieć, publikowane po południu, dane makroekonomiczne z USA. Inwestorzy dowiedzą się m.in., jak w styczniu kształtowało się zaufanie amerykański konsumentów (prognoza: 128 pkt.) oraz jak w grudniu zmieniła się dynamika zamówień na dobra trwałego użytku (prognoza: 0,5 proc. M/M).

bEhAYUWL

Marcin Kiepas

analityk Tickmill

bEhAYUXm
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Dom
rok temu
Co ma piernik do wiatraka może to jakiś pisowiec wymyślił oni zawsze szukają winnych za swoje chore reformy wina po Tuska Unii Europejskiej itd banda zdrajców i nieudaczników
real
rok temu
To jest jeden z dowodów, iz Polska nie jest samotną wyspą, jak chcą rządzący. Polska jest jednym z elementów swiatowego systemu , w którym kraje od siebie zależa, w którym relacje z partnerami stanowią o byc albo nie byc gospodarki i nawet wydarzenia w kraju tak odległym jak Chiny maja na nas wpływ. Jezeli znasz pojęcie "efekt motyla" to wiesz o czym mówie.
Maciej
rok temu
Co ma wirus do polskiej waluty? Może to po prostu inflacja.
bEhAYUXn