Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

13. emerytura. Skąd pieniądze? Sejmowa komisja zmienia decyzję Senatu

24
Podziel się:

Sejmowa komisja finansów publicznych zagłosowała przeciw poprawkom Senatu do ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, które ograniczały możliwość finansowania trzynastych i czternastych emerytur.

Głosowanie podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych
Głosowanie podczas posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych (PAP, Leszek Szymański)
bECDTySZ

Negatywne opinie sejmowej komisji finansów publicznych do senackich poprawek są wskazówką, w jaki sposób zagłosują 20 grudnia posłowie na posiedzeniu plenarnym.

Senat zaproponował trzy poprawki do ustawy, których głównym założeniem było zablokowanie możliwości wykorzystywania pieniędzy z daniny solidarnościowej od najbogatszych i ze składki na Fundusz Pracy do celów innych niż wspieranie osób z niepełnosprawnością. Tym samym te pieniądze nie mogłyby zostać wykorzystane na sfinansowanie tzw. trzynastych i czternastych emerytur.

bECDTyTb

Przypomnijmy, Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych został powołany na początku tego roku. Do jego zadań początkowo należało finansowanie projektów wspierających osoby z niepełnosprawnościami, takie jak pomoc wytchnieniowa czy asystenci osób niepełnosprawnych.

Zobacz także: 13. emerytura z rezerwy demograficznej. "To podważa fundament systemu"

Pod koniec listopada Sejm zgodził się jednak na zmiany w ustawie rozszerzające katalog osób, które mogą otrzymać wsparcie z funduszu o emerytów i rencistów, m.in. poprzez sfinansowanie wypłaty "trzynastki". Z tego też powodu nowelizacja zakłada zmianę nazwy instytucji na "Fundusz Solidarnościowy".

bECDTyTh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECDTyTC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
matka
2 lata temu
Renta socjalna dla niepełnosprawnych to 854zł na miesiac przeżycia ,.A co z działka i majątkiem Morawieckiego .Cisza KASTA RZĄDZACA okrada kalekich hańba
asd
2 lata temu
Jeśli 13nastka ma być kiełbasą wyborczą żeby wygrał Duda, (7 razy złamał konstytucję) to ja jej nie chcę.
dj
2 lata temu
Skąd pieniądze? Można np. obywatelom zabrać jednorazowo 50% z banku. Taki 'podatek Belki', z góry za kilkadziesiąt lat. Kto nie ma w banku przynosi gotówkę.
bECDTyTD
mirek
2 lata temu
rządzi nami banda złodziei
ciekawy
2 lata temu
Posłowie aby nie płacić podatku pobierają diety bez podatku
...
Następna strona