Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Płaca minimalna 3 tys. zł. Rząd zdecydował

400
Podziel się:

Rada Ministrów przyjęła propozycję dotyczącą minimalnego wynagrodzenia od 2022 roku. Płaca minimalna ma wynosić 3 tys. zł, czyli 200 zł więcej niż obecnie. Wzrośnie także minimalna stawka godzinowa.

Płaca minimalna 3 tys. zł. Rząd zdecydował
Najniższa krajowa rośnie do 3 tys. zł. Jest decyzja Rady Ministrów (Getty Images, Jaap Arriens, NurPhoto)

Rada Ministrów przyjęła propozycję minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2022 r. w kwocie 3 tys. zł, z kolei minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych wyniesie 19,60 zł.

Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, zgodnie z propozycją rządu projektowana kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę wzrosłaby o 200 zł w stosunku do kwoty obowiązującej w tym roku (2 800 zł), tj. o 7,1 proc.

"Minimalna stawka godzinowa dla pracujących na określonych umowach cywilnoprawnych wzrastałaby w stosunku do kwoty obowiązującej w bieżącym roku (18,30 zł) o 1,30 zł" - podał resort.

Jak dodano, minister rozwoju z upoważnienia Rady Ministrów przekaże te propozycje do negocjacji Radzie Dialogu Społecznego. Proponowane kwoty będą przedmiotem negocjacji z partnerami społecznymi. "Negocjacje powinny zakończyć się w ciągu 30 dni od dnia otrzymania propozycji" - wskazano.

Zobacz także: Podwyżka podatków? Stanowcza zapowiedź Jarosława Gowina
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(400)
Barbara66
3 lata temu
W dzisiejszych czasach podstawą jest wiedzieć, które branże są opłacalne, aby dobrze zarabiać - ja postawiłam na zawód technik elektroradiolog w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.
ekonomista
3 lata temu
A inflacja sobie radośnie rośnie !
Bury
3 lata temu
Za rządów SLD i PSL, PO i PSL ludzie cieszyli się że znaleźli jakąś pracę, a jak kolega z kolegą się spotkał tonie pytał się o zdrowie tylko czy pracuje bezrobocie było 20% za SLD i PSL a za PO i PSL 15 % bezrobocie w małych miasteczkach było 50 % jak ktoś już pracował to starczało na jedzenie i opłaty była bieda z nędzą.
Samotnik
3 lata temu
To jest minimum do przeżycia a nie dobrobytu nam się nie należy tylko tym ,którzy wyznają słuszną linię parti
Grabay
3 lata temu
Czemu tak skromnie?! Minimalna płaca powinna wynosić 12 000zł. NETTO! Wtedy będzie dobrobyt! A może zamiast kombinować to nasz rząd poszedłby na podstawowy kurs ekonomii? No tak, ale wam nie zależy na dobrobycie Kraju czy ludzi, wam zależy na to aby utrzymać się przy korycie za każdą cenę, nawet cenę bankructwa Polski.
...
Następna strona