Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Karol Skomorowski
|
aktualizacja

300 Plus: Program Dobry start gwarantowany ustawą. Premier Morawiecki ma ogłosić zmiany jeszcze w tym tygodniu

5
Podziel się:

Program Dobry start, czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka, ma być gwarantowany ustawą. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad jej projektem, a premier Mateusz Morawiecki zamierza ogłosić zmiany jeszcze w tym tygodniu.

300 Plus: Program Dobry start gwarantowany ustawą. Premier Morawiecki ma ogłosić zmiany jeszcze w tym tygodniu
300 Plus: Program Dobry start gwarantowany ustawą. Premier Morawiecki ma ogłosić zmiany jeszcze w tym tygodniu (East News)
bEEmtgtN

Program Dobry start – 300 Plus zostanie zagwarantowane w ustawie?

Jeszcze w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić zmiany dotyczące programu Dobry start. Aktualnie nad projektem 300 Plus pracuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dzięki wpisaniu 300 Plus do ustawy fundusze na szkolną wyprawkę przyznawane będą corocznie.

bEEmtgtP

Program Dobry start – czym jest 300 Plus?

300 Plus to program, w ramach którego przyznawane są świadczenia w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. Środki pieniężne z Dobrego startu przysługują niezależnie od dochodów rodziców.

Pierwszy rok funkcjonowania programu cieszył się ogromną popularnością. Skorzystało z niego mnóstwo osób. Łącznie pieniądze trafiły aż do 4,4 miliona uczniów. Polski rząd wydał na realizacje programu 1,4 miliarda złotych.

Program Dobry start to strategia polityczna?

Opozycja uważa, że program Dobry start jest wyłącznie elementem strategii promocyjnej rządzącej partii w związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

bEEmtgtV

- Ustawa ma gwarantować, że każda następna partia, która wygra wybory, nie będzie mogła tak łatwo zrezygnować z dofinansowania wyprawek — twierdzi Agnieszka Ścigaj z partii Kukiz'15.

PiS uważa jednak, że 300 Plus zaspokaja potrzeby rodziców ze względu na coraz większe koszty utrzymania dzieci.

bEEmtguq
KOMENTARZE
(5)
ronnie
3 lata temu
To jest jedna z lepszych rzeczy, jaką ten rząd zrobił. Co roku powtarza się problem z wyprawką szkolną i świetnie, że coś zadziałano w tym kierunku.
benzinek
3 lata temu
Cieszę się że w końcu ktoś pomyślał o wsparciu dzieci
kasia
3 lata temu
Nie wiem jak można krytykować pomoc dla najsłabszych? dzieci to nasza przyszłość, zainwestowane teraz pieniądze (tak, pomoc dzieciom to inwestycja) będą procentować w przyszłości. Wyrównanie szans jest niezwykle ważne na starcie.
bEEmtgur
Tomasz
3 lata temu
Ja się cieszę że w końcu dzieje się coś pozytywnego w tym kraju i rodzinom z dziećmi będzie lżej.
dobra zmiana
3 lata temu
Za to emeryci mają koszty utrzymania coraz niższe – hucznie obiecywana waloryzacja 3,26 % obniżona do 2,86 % (tym razem po cichutku). A może chodzi o to, aby emeryci wyzdychali z głodu, w końcu już do niczego nie są potrzebni...