Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|

"300 plus" - wniosek 2019. W jakim terminie złożyć dokumenty? Wyprawka szkolna dla ucznia

0
Podziel się

Wniosek o program "Dobry start" (tzw. 300+) składać można już od poniedziałku. Podpowiadamy, w jaki terminie należy złożyć dokumenty i kogo obejmuje świadczenie.

"300 plus" - wniosek 2019
"300 plus" - wniosek 2019 (PAP)
bEqgwMxx

"300 plus". Kogo obejmuje świadczenie?

Za nami zakończenie roku szkolnego. Na młodzież czeka dwa miesiące wakacji, jednak rodzice już teraz muszą pomyśleć nad wyprawką szkolną dla swoich pociech. Dużą pomocą w tej kwestii może okazać się rządowy program "300 plus".

W praktyce świadczenie oznacza 300 zł netto - "na rękę". Środki te mogą uzyskać rodzice uczących się dzieci do 20. roku życia - pod warunkiem, że nauka została rozpoczęta przed 18-stką i kontynuowana jest np. w technikum. W przypadku dzieci niepełnosprawnych świadczenie może być wypłacane do ukończenia przez nie 24. roku życia.

bEqgwMxz

Co istotne, program "300 plus" nie posiada żadnego kryterium dochodowego. Dodatkowo pieniądze te zwolnione są z podatków i składek.

Zobacz także: Zobacz: "300 plus" idzie ekspresowo. Z wnioskiem lepiej się pospieszyć

"300 plus". Wniosek online

Wniosek o wypłatę świadczenia "300 plus" na rok szkolny 2019/2020 można złożyć w wersji elektronicznej już od 1 lipca poprzez bankowość internetową lub rządowy program Empatia. W formie papierowej natomiast od 1 sierpnia.

bEqgwMxF

Im szybciej dokumenty zostaną złożone, tym szybciej pieniądze trafią do rodziców. Jeżeli wniosek zostanie wysłany od lipca do końca sierpnia, wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września.

Jeśli chodzi o wniosek złożone w późniejszym czasie, rozpatrzenie oraz wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia wysłania dokumentów. Wniosek należy złożyć maksymalnie do 30 listopada, po tym czasie pieniądze nie będą już wypłacane, a program wróci dopiero w kolejnym roku.

bEqgwMxG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqgwMya
KOMENTARZE
(0)