Notowania

38 tys. zł na głowę. Władze Lasów Państwowych same sobie wypłaciły nagrody

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych sama sobie przyznała nagrody za 2018 r., średnio po 38 tys. zł na osobę - informuje Radio ZET. Wśród kierowników państwowych instytucji są w mniejszości - większość zrezygnowała z nagród.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Gigantyczne nagrody dla Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych (Fot: KAROL SEREWIS)

38 tys. zł na głowę ponad podstawowe wynagrodzenie - tak wyceniło swoją pracę kierownictwo Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych (DGLP). I znalazło się tym samym w mniejszości. Są jednymi z niewielu kierowników państwowych instytucji, którzy postanowili przyznać nagrody samym sobie. W większości ministerstw i agend rządowych nagrody dostali tylko pracownicy.

W samej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych średnia wysokość nagród na każdego pracownika to 6 tys. zł - informuje Radio ZET.

Zobacz też: Koniec z wywożeniem śmieci do lasu. Leśnicy mają sposób

Na te informacje odpowiedział pełniący obowiązki rzecznika DGLP Krzysztof Trębski.

"Porównanie do resortów i agencji rządowych niezbyt trafne, bo mowa o przedsiębiorstwie z 9 mld zł przychodów, które do budżetu państwa i samorządów wpłaca ok. 2 mld zł co roku, 3 mld zł wydaje na zlecenia dla firm usług leśnych (praca dla 40-50 tys. ludzi na wsi) itd. Ma przy tym 1 dyrektora generalnego, a on 2 (do sierpnia ub.r. było 3) zastępców. Żadnych rad nadzorczych, posiedzeń za duże kwoty itp." - odpowiedział na swoim Twitterze Trębski.

P.o. rzecznika Lasów Państwowych Krzysztof Trębski nie zdementował informacji o przyznanych przez kierownictwo wysokościach nagród.

Z ostatnich dostępnych danych wynika, że tylko w 2017 r. Lasy Państwowe zanotowały 432 mln zł zysku brutto. Do budżetu państwa wpłaciły 2 mld zł, głównie w postaci podatku VAT, którego wartość wyniosła 1,8 mld zł.

Głównym dochodem przedsiębiorstwa jest sprzedaż drewna. Przychody z tej działalności wyniosły prawie 8 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2019

fakrZlodzieje!!!!!!!!!!!!

18-01-2019

dab staryoj poprzewracało się wam w główkach leśnicy jakby tak wpadł tam nik i się tak wziął porządnie za kontrole to nie jedno by zapewne znalazł.

18-01-2019

ankaA pracownicy nadleśnictw po 850 zł netto

Rozwiń komentarze (215)