Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

38 tys. zł na głowę. Władze Lasów Państwowych same sobie wypłaciły nagrody

220
Podziel się:

Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych sama sobie przyznała nagrody za 2018 r., średnio po 38 tys. zł na osobę - informuje Radio ZET. Wśród kierowników państwowych instytucji są w mniejszości - większość zrezygnowała z nagród.

Gigantyczne nagrody dla Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych
Gigantyczne nagrody dla Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych (East News, KAROL SEREWIS)
bEUVzmOd

38 tys. zł na głowę ponad podstawowe wynagrodzenie - tak wyceniło swoją pracę kierownictwo Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych (DGLP). I znalazło się tym samym w mniejszości. Są jednymi z niewielu kierowników państwowych instytucji, którzy postanowili przyznać nagrody samym sobie. W większości ministerstw i agend rządowych nagrody dostali tylko pracownicy.

W samej Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych średnia wysokość nagród na każdego pracownika to 6 tys. zł - informuje Radio ZET.

bEUVzmOf
Zobacz także: Zobacz też: Koniec z wywożeniem śmieci do lasu. Leśnicy mają sposób

Na te informacje odpowiedział pełniący obowiązki rzecznika DGLP Krzysztof Trębski.

bEUVzmOl

"Porównanie do resortów i agencji rządowych niezbyt trafne, bo mowa o przedsiębiorstwie z 9 mld zł przychodów, które do budżetu państwa i samorządów wpłaca ok. 2 mld zł co roku, 3 mld zł wydaje na zlecenia dla firm usług leśnych (praca dla 40-50 tys. ludzi na wsi) itd. Ma przy tym 1 dyrektora generalnego, a on 2 (do sierpnia ub.r. było 3) zastępców. Żadnych rad nadzorczych, posiedzeń za duże kwoty itp." - odpowiedział na swoim Twitterze Trębski.

P.o. rzecznika Lasów Państwowych Krzysztof Trębski nie zdementował informacji o przyznanych przez kierownictwo wysokościach nagród.

bEUVzmOm

Z ostatnich dostępnych danych wynika, że tylko w 2017 r. Lasy Państwowe zanotowały 432 mln zł zysku brutto. Do budżetu państwa wpłaciły 2 mld zł, głównie w postaci podatku VAT, którego wartość wyniosła 1,8 mld zł.

Głównym dochodem przedsiębiorstwa jest sprzedaż drewna. Przychody z tej działalności wyniosły prawie 8 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUVzmOG
KOMENTARZE
(220)
lee
2 miesiące temu
A do teog nalezy dodac nieruchomosci które lasy panstwowe same sobie prywatyzuja. Oczywiscie przetargi wygrywaja dyrektorzy i znajomi i rodzinki. Wszystko na kosz polakow bo lasy niby wspolne ale zyski ida glownie to rodzinek ktorych praca polega na robieniu walow.
Patriora
rok temu
Lasy Państwowe to jest Państwo w Państwie -jak mieniem Państwowym można zarządzać i brać dochody dla własnej firmy ,Lasy państwowe podobnie jak np. Szkoły winne być Instytucjami Budzetowymi i tyle a nie Państwo w Państwie i kasa jest dla siebie z nagrodami takimi jak nie jeden Polak ma roczne zarobki.
Kadrowy
rok temu
Lasy jeszcze państwowe a już działają jakby były prywatne!Świadczą o tym przyznane sobie nagrody w kwocie 38tys.zł/ na osobę!
bEUVzmOH
ssssssssss
rok temu
i mówią, że zalesiają tylko że drzewo znika w minutę a rośnie 100 lat więc przynajmniej darowaliby sobie to pieprzenie
sssssssssss
rok temu
jest z czego tną na potęgę
...
Następna strona