Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500+ po rosyjsku. Putin rozdaje pieniądze rodzinom

Równowartość około 660 zł dostają rosyjskie rodziny na pierwsze dziecko w ramach pakietu prorodzinnego. Rosję było by stać na więcej i coraz częściej mówi się o rozszerzeniu kolejnych programów socjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Putin walczy o poparcie. Rozszerza programy rodzinne

Rosyjskie 500+ na pierwsze dziecko Putin wprowadził w ubiegłym roku. Program ma wspierać najbiedniejsze rodziny – pisze "Rzeczpospolita".

System oparty jest o tzw. godziwą płacę. Ile ona wynosi? Różnie, w zależności od regionu. Dlatego do wyliczania rosyjskiej wersji 500+ bierze się średnią, a ta wynosi obecnie około 11 tys. rubli czyli mniej więcej 660 zł – czytamy w dzienniku.

Jednak, jak zwrócił niedawno uwagę szef rosyjskiej Izby Rozrachunkowej, około 12,5 mln Rosjan wciąż żyje w skrajnym ubóstwie. Problem się pogłębia.

Obejrzyj: UE o 500+. "Nikt nie rezygnuje z pracy dla pięciuset złotych"

Pewnym rozwiązaniem, zdaniem urzędników, byłoby rozszerzenie programu rodzinnego Putina na każde dziecko. Ekonomiści są zdania, że Rosję byłoby na to stać. Jak pisze "Rzeczpospolita", premier Dmitrij Miedwiediew zapowiedział więc kolejny program socjalny.

Najbiedniejsze rodziny mają dostać pieniądze na każde dziecko w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Miesięczne wsparcie tym razem będzie w wysokości godziwej płacy według miejsca zamieszkania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, rojsa, putin
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-06-2019

ta bmaDobry z niego człowiek dba o swój kraj , nie to co Lenin i inni , ludzie go kochają a Tuska, Schetynę nienawidzą i życzą im wszystkiego … Czytaj całość

21-06-2019

qpalepiej by od razu wypłacili przelewem, to znaczy przelali by każdemu odpowiednią ilość alkoholu do beczki żeby nie musieli do sklepu biegać i kupować … Czytaj całość

21-06-2019

o-0k9j876t5frd4esdfTak Pis uczy lekceważenia społeczeństwa poprzez Korupcje Wyborcza DARMOWEJ MICHY

Rozwiń komentarze (33)