Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500+ w formie bonu? Emilewicz się wycofuje

Wicepremier Jadwiga Emilewicz precyzuje wypowiedź dla money.pl. Podkreśla, że świadczenie 500+ nie będzie wypłacane w formie cyfrowego bonu, bo nie ma takiej technicznej możliwości. Jeszcze w poniedziałek twierdziła, że to droga, którą rząd chce podążać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Bon 500+? Wicepremier Emilewicz precyzuje wypowiedź dla money.pl

- Jest to droga, którą chcemy podążać - tak o wypłacaniu kolejnych świadczeń w formie elektronicznego bonu powiedziała w poniedziałek w rozmowie z money.pl wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Realizacja innych świadczeń w ten sposób daje gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - dodała w programie "Money. To się liczy" szefowa resortu rozwoju.

Z kolei w środę w rozmowie z Polskim Radiem 24 wycofuje się okoniem ze swoich słów, twierdząc, że mówiła o innych świadczeniach, ale nie 500+, bo tego akurat nie da się wypłacać w taki sposób, jak bonu turystycznego.

Obejrzyj: 500+ w formie bonu? Emilewicz: tą drogą chcemy iść

- Mówiłam przede wszystkim o bonie turystycznym. Odpowiedziałam, że inne świadczenia też mogłyby mieć taki charakter. 500+, z przyczyn technicznych, nie mogłoby mieć takiej formy jak bon turystyczny - stwierdziła w publicznej rozgłośni wicepremier.

- To powszechne wsparcie, więc nie może mieć wskazania gdzie i na co je wydajemy, tak jak zdefiniowane jest to w bonie turystycznym - dodała.

Pytana o handel bonami, Emilewicz stwierdziła, że rząd pracuje już nad tym, by "przeciwdziałać temu nielegalnemu procederowi".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, bon turystyczny, cyfrowy bon, wakacje, rząd, Jadwiga Emilewicz, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-08-2020

radcaNo jak? 500+ w formie bonu? A tym bonem za hybrydy się zapłaci? W monopolowym przyjmą? Na targu szlugów się pewnie też nie kupi. 500+ jest po to, żeby … Czytaj całość

05-08-2020

batrix365Przestraszyła się Szydło i się wycofała, a to był bardzo dobry pomysł, skoro to jest na dzieci to na dzieci , a nie na inne pierdoły..............

05-08-2020

POLAK : NIEPOSTRZEŻNIE WKRACZAMY DO KRAINY KARTEK, PRZYDZIAŁÓW I SPEKULACJI.

Rozwiń komentarze (101)