Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500+ w formie bonu? Emilewicz się wycofuje

101
Podziel się:

Wicepremier Jadwiga Emilewicz precyzuje wypowiedź dla money.pl. Podkreśla, że świadczenie 500+ nie będzie wypłacane w formie cyfrowego bonu, bo nie ma takiej technicznej możliwości. Jeszcze w poniedziałek twierdziła, że to droga, którą rząd chce podążać.

Bon 500+? Wicepremier Emilewicz precyzuje wypowiedź dla money.pl
Bon 500+? Wicepremier Emilewicz precyzuje wypowiedź dla money.pl (Flickr)
bEEsuAmt

- Jest to droga, którą chcemy podążać - tak o wypłacaniu kolejnych świadczeń w formie elektronicznego bonu powiedziała w poniedziałek w rozmowie z money.pl wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Realizacja innych świadczeń w ten sposób daje gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - dodała w programie "Money. To się liczy" szefowa resortu rozwoju.

Z kolei w środę w rozmowie z Polskim Radiem 24 wycofuje się okoniem ze swoich słów, twierdząc, że mówiła o innych świadczeniach, ale nie 500+, bo tego akurat nie da się wypłacać w taki sposób, jak bonu turystycznego.

bEEsuAmv
Zobacz także: Obejrzyj: 500+ w formie bonu? Emilewicz: tą drogą chcemy iść

- Mówiłam przede wszystkim o bonie turystycznym. Odpowiedziałam, że inne świadczenia też mogłyby mieć taki charakter. 500+, z przyczyn technicznych, nie mogłoby mieć takiej formy jak bon turystyczny - stwierdziła w publicznej rozgłośni wicepremier.

- To powszechne wsparcie, więc nie może mieć wskazania gdzie i na co je wydajemy, tak jak zdefiniowane jest to w bonie turystycznym - dodała.

bEEsuAmB

Pytana o handel bonami, Emilewicz stwierdziła, że rząd pracuje już nad tym, by "przeciwdziałać temu nielegalnemu procederowi".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEsuAmW
KOMENTARZE
(101)
ada
rok temu
następna zastraszona....
Aza
rok temu
Bo alkohol ma wysoką akcyzą i i zasiłek 500+ w dużej części wraca z powrotem do budżetu. Proste.
obserwator
rok temu
Założenie było 500+ dla dzieci a teraz mówią że to na czynsz dla rodziców, szkoda że nie nazwą tego po imieniu : alkohol, papierosy, tipsy, rata i grilowanie !!!!! to się nazywa promowanie patologii, pasożytnictwa i bezrobocia a ludzi pracy traktuje się po chamsku .
bEEsuAmX
podatnik
rok temu
Szkoda że wystraszyła się Szydło bo w końcu ponoć przeznaczony dla dzieci dodatek był by dla dzieci. Jeszcze powinni wprowadzić wypłatę jako dodatek przy pensji i wtedy dostawali by go pracujący na podatek a nie patologia
pożal się Boż...
rok temu
"wycofuje się okoniem ze swoich słów" ? Ręcę i inne członki opadają. Muszę, niestety stanąć okoniem i żądam by redaktor wycofał sie rakiem ze swoich słów.
...
Następna strona