Trwa ładowanie...
bEqFRCKt

Notowania

Przejdź na

Mandat za nienoszenie maseczki. Policja mówi o przypadku bezdomnego

- Policjanci w pierwszej kolejności starają się pouczyć, zwrócić uwagę. Dopiero jeśli ktoś ignoruje przepisy i nie chce zakryć nosa i ust, policjanci proponują nałożenie mandatu karnego – mówi Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. Jak mówi, nałożonych mandatów nie jest dużo. Ostatniej doby nałożono 300 mandatów i to nie tylko za brak maseczki, ale nieprzestrzeganie też innych przepisów związanych z koronawirusem. Mariusz Ciarka przywołuje sprawę bezdomnego, który uparcie maseczki nie zakładał. - Rozdawaliśmy maseczki bezdomnym. Na Śląsku policjanci zauważyli mężczyznę bez maseczki, oddali mu swoją, jaką dostali z zasobów służbowych od przełożonych. Patrolując miasto znowu spotkali tego samego mężczyznę, nie miał zakrytych ust i nosa, zwrócili mu uwagę. Za trzecim razem już nie było tłumaczenia - mówi Ciarka. Mężczyzna dostał mandat 500 zł. - To była sytuacja, która nie zasługiwała na żadną taryfę ulgową - dodaje.

0
0
28
Podziel się
Komentarze (28)
zobacz więcej komentarzy (28)
bEqFRCKF
KOMENTARZE
(28)
Tadeusz
rok temu
Byłem przy tym tłumaczył się że zostawił w Maybachu i zaraz nałoży a oni na to że nie ma rzadnych upomnien
tz
rok temu
oceplanie wizerunku policji ja jakoś nie do końca wierzę... nadgorliwośc poborców podatkowych sięgała ostatnio szczytów absurdów więc to nie mozliwe by z dnia na dzień wyeliminować tą patologię... ale dobra skupmy sie na wywodach tego pana: tryskający empatią patrol policji podzielił się swoją maseczką (szt 1) z bezdomnym - normalnie rozpłakałem się ze wzruszenia... za jakiś czas łapia go bez i zdziwienie patrolu ze mu się cudownie nie rozmnożyła - co ile należy zmieniać maseczki 2godziny? i łapią go znowu - już jest mniej przyjemnie wlepiają mu mandat 500 zł... i tu mam 2 pytania 1.s koro jest bezdomny czyli ulica jest jego domem a zaden przepis nie nakazuje noszenia maseczki w domu to czy ich działanie było legalne 2. nie zapłaci i co mu zrobicie? a na koniec moich ociekających złośliwością i sarkazmem wywodów troche pragmatyzmu: faktycznie jest problem, ale tupaniem nóżką, chciejstwem, i biurokracją się go nie rozwiąże. rozwiązywaniem problemów bezdomnych nie powinna zajmować się policja - tyle że instytucje powołane do tego ograniczaja się tylko do rozdawnictwa i finansowania patologii. dodatkowo jasno widac że władza tak naprawdę nie wie co robic, miota się rozprowadzając szum informacyjny i robiąc głupoty, więc nie ma co się dziwić że wielu nie traktuje problemu poważnie.
Grzegorz
rok temu
Noscie maseczki ...to popadacie na inne choroby,poczytajcie trochę to dowiecie się czym grozi noszenie maseczki przez osoby zdrowe,to do was panowie policjanci..trochę niedouczeni
bEqFRCKX
nb
rok temu
zomo w akcji
sdfg
rok temu
na pewno zaplaci :D blikiem
...
Następna strona