Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mandat za nienoszenie maseczki. Policja mówi o przypadku bezdomnego

- Policjanci w pierwszej kolejności starają się pouczyć, zwrócić uwagę. Dopiero jeśli ktoś ignoruje przepisy i nie chce zakryć nosa i ust, policjanci proponują nałożenie mandatu karnego – mówi Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. Jak mówi, nałożonych mandatów nie jest dużo. Ostatniej doby nałożono 300 mandatów i to nie tylko za brak maseczki, ale nieprzestrzeganie też innych przepisów związanych z koronawirusem. Mariusz Ciarka przywołuje sprawę bezdomnego, który uparcie maseczki nie zakładał. - Rozdawaliśmy maseczki bezdomnym. Na Śląsku policjanci zauważyli mężczyznę bez maseczki, oddali mu swoją, jaką dostali z zasobów służbowych od przełożonych. Patrolując miasto znowu spotkali tego samego mężczyznę, nie miał zakrytych ust i nosa, zwrócili mu uwagę. Za trzecim razem już nie było tłumaczenia - mówi Ciarka. Mężczyzna dostał mandat 500 zł. - To była sytuacja, która nie zasługiwała na żadną taryfę ulgową - dodaje.

0
0
28
Podziel się
Komentarze (28)
zobacz więcej komentarzy (28)
KOMENTARZE
(28)
Tadeusz
2 lata temu
Byłem przy tym tłumaczył się że zostawił w Maybachu i zaraz nałoży a oni na to że nie ma rzadnych upomnien
tz
2 lata temu
oceplanie wizerunku policji ja jakoś nie do końca wierzę... nadgorliwośc poborców podatkowych sięgała ostatnio szczytów absurdów więc to nie mozliwe by z dnia na dzień wyeliminować tą patologię... ale dobra skupmy sie na wywodach tego pana: tryskający empatią patrol policji podzielił się swoją maseczką (szt 1) z bezdomnym - normalnie rozpłakałem się ze wzruszenia... za jakiś czas łapia go bez i zdziwienie patrolu ze mu się cudownie nie rozmnożyła - co ile należy zmieniać maseczki 2godziny? i łapią go znowu - już jest mniej przyjemnie wlepiają mu mandat 500 zł... i tu mam 2 pytania 1.s koro jest bezdomny czyli ulica jest jego domem a zaden przepis nie nakazuje noszenia maseczki w domu to czy ich działanie było legalne 2. nie zapłaci i co mu zrobicie? a na koniec moich ociekających złośliwością i sarkazmem wywodów troche pragmatyzmu: faktycznie jest problem, ale tupaniem nóżką, chciejstwem, i biurokracją się go nie rozwiąże. rozwiązywaniem problemów bezdomnych nie powinna zajmować się policja - tyle że instytucje powołane do tego ograniczaja się tylko do rozdawnictwa i finansowania patologii. dodatkowo jasno widac że władza tak naprawdę nie wie co robic, miota się rozprowadzając szum informacyjny i robiąc głupoty, więc nie ma co się dziwić że wielu nie traktuje problemu poważnie.
Grzegorz
2 lata temu
Noscie maseczki ...to popadacie na inne choroby,poczytajcie trochę to dowiecie się czym grozi noszenie maseczki przez osoby zdrowe,to do was panowie policjanci..trochę niedouczeni
nb
2 lata temu
zomo w akcji
sdfg
2 lata temu
na pewno zaplaci :D blikiem
...
Następna strona