Notowania

Afera GetBack. Windykator wywalczył duże pieniądze

Po półtorarocznej batalii GetBack zawarł umowę z Lartiq TFI i wywalczył duże pieniądze – w sumie 40 proc. roszczenia. Zaczną one być jednak wypłacane dopiero po upływie 6 miesięcy od chwili uprawomocnienia układu, a ten termin nie jest jeszcze znany.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Getback może zmniejszyć swój dług o 40 mln zł. (Fot: Michal Wozniak/East News)

Kilkanaście tysięcy osób, które zainwestowały pieniądze w obligacje lub akcji GetBacku, ma powody do zadowolenia. "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że wrocławski windykator zawarł ugodę z Lartiq TFI (poprzednio Trigon TFI) i odzyska 40 mln zł. To kwota netto z umowy, w ramach której GetBack zapłacił TFI za obsługę portfeli inwestycyjnych.

Afera GetBack. NIK krytykuje instytucje państwa: "Nie zapewniły ochrony"
Afera GetBack. NIK krytykuje instytucje państwa: "Nie zapewniły ochrony"

Jak zapewnia informator DGP, pieniądze są zabezpieczone przez prokuraturę i zostaną wypłacone po uprawomocnieniu układu. Ze względu na kwestie techniczne, wypłaty rozpoczną się pół roku po uprawomocnieniu.

Przypomnijmy, że GetBack ma roszczenia na około 100 mln zł. Dzięki podpisanej ugodzie odzyska ponad 40 proc. z tej kwoty.

Zarówno stare władze Trigona, jak i nowe po zmianie nazwy na Lartiq zapewniały, że umowa z 2017 r. została zawarta w ważny sposób, ale prokuratura i KNF nie dały temu wiary.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom

Pojawiło się światełko nadziei dla obligatariuszy Getback
Postęp w sprawie GetBack. Sześć banków przyjęło wstępnie warunki restrukturyzacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-01-2020

PolakPoszkodowani w tym ja powinni pozwać państwo polskie na czele z Jarosławem Kaczyńskim ( który za nic nie odpowiada formalnie ) o odszkodowanie za brak … Czytaj całość

30-01-2020

AAAAAAAAAAAAANASTĘPNA PISOWSKA AFERA KTÓRA BĘDZIE ZAMIECIONA POD DYWAN.PRZYTULILI SIĘ DO AMBER GOLD (800 MLN ) ,A U SIEBIE NIE WIDZĄ SKOK-ów (3,2 mld ) ,GET BACK … Czytaj całość

30-01-2020

OdszkodowanieZa chciwość i żądze pieniądza...??? Bez jaj....

Rozwiń komentarze (5)