Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera GetBack. Windykator wywalczył duże pieniądze

6
Podziel się

Po półtorarocznej batalii GetBack zawarł umowę z Lartiq TFI i wywalczył duże pieniądze – w sumie 40 proc. roszczenia. Zaczną one być jednak wypłacane dopiero po upływie 6 miesięcy od chwili uprawomocnienia układu, a ten termin nie jest jeszcze znany.

Getback może zmniejszyć swój dług o 40 mln zł.
Getback może zmniejszyć swój dług o 40 mln zł. (East News, Michal Wozniak/East News)
bDAPCEMl

Kilkanaście tysięcy osób, które zainwestowały pieniądze w obligacje lub akcji GetBacku, ma powody do zadowolenia. "Dziennik Gazeta Prawna" ustalił, że wrocławski windykator zawarł ugodę z Lartiq TFI (poprzednio Trigon TFI) i odzyska 40 mln zł. To kwota netto z umowy, w ramach której GetBack zapłacił TFI za obsługę portfeli inwestycyjnych.

Jak zapewnia informator DGP, pieniądze są zabezpieczone przez prokuraturę i zostaną wypłacone po uprawomocnieniu układu. Ze względu na kwestie techniczne, wypłaty rozpoczną się pół roku po uprawomocnieniu.

bDAPCEMn

Przypomnijmy, że GetBack ma roszczenia na około 100 mln zł. Dzięki podpisanej ugodzie odzyska ponad 40 proc. z tej kwoty.

Zarówno stare władze Trigona, jak i nowe po zmianie nazwy na Lartiq zapewniały, że umowa z 2017 r. została zawarta w ważny sposób, ale prokuratura i KNF nie dały temu wiary.

Zobacz także: Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach- fundacja dedykowana lokalnym biznesom
bDAPCEMt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAPCEMO
KOMENTARZE
(6)
Polak
12 miesięcy temu
Poszkodowani w tym ja powinni pozwać państwo polskie na czele z Jarosławem Kaczyńskim ( który za nic nie odpowiada formalnie ) o odszkodowanie za brak nadzoru nad rynkiem. Vide raport NIK. Afera 3 razy większa niż Amber Gold i nie ma winnych . Takie rzeczy tylko w pisim kraju
A prawda jest...
12 miesięcy temu
Że winna jest chciwość.... nic innego....
Odszkodowanie
12 miesięcy temu
Za chciwość i żądze pieniądza...??? Bez jaj....
bDAPCEMP
Jesteśmy w UE...
12 miesięcy temu
Nie słyszałem żadnego protestu UE RE czy czegoś tam że getback złe..... czyli jest ok ....
Alex
8 miesięcy temu
Windykatorzy działają skutecznie, przykładem jest Kruk