Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Antoni Repa będzie odpowiedzialny za Strategię Rozwoju Rynku Kapitałowego

Minister finansów Tadeusz Kościński powołał w czwartek Antoniego Repę na stanowisko pełnomocnika. Głównym zadaniem Repy będzie realizacja postulatów przewidzianych w Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego (SRRK).

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
Antoni Repa (na zdj. po prawej) będzie odpowiedzialny za wdrożenie SRRK. (Fot: Ministerstwo Finansów)

- Mianując Antoniego Repę pełnomocnikiem ds. strategii, chcę mieć pewność, że podtrzymanie zaufania do rynku kapitałowego idzie w dobrym kierunku - poinformował szef MF w komunikacie prasowym.

Nowy pełnomocnik będzie odpowiedzialny za realizację 90 postulatów zawartych w SRRK. Jak przekonuje resort finansów, przyniesie to większą popularność rynku kapitałowego, a także sprawi, że będzie on postrzegany jako miejsce do lokowania oszczędności. Wdrożenie strategii ma zachęcić do oszczędzania zarówno Polaków, jak i zagraniczny kapitał.

- Konieczność przygotowania Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego była w ostatnich latach wielokrotnie zgłaszana przez uczestników rynku. Została przyjęta po prawie dwuletniej intensywnej pracy. Aktywny udział podmiotów zewnętrznych w identyfikacji listy barier i uzgodnieniach zewnętrznych pokazał, że jest to dokument stworzony przez rynek dla rynku - przekonuje Repa w komunikacie.

Zobacz też: Podatek cyfrowy. Zandberg: "Musimy dbać o swój interes"

Repa jest absolwentem studiów MBA o specjalizacji finanse na UCLA Anderson School of Management w Los Angeles w Kalifornii. Posiada także tytuł BA (BA Joint Honours Degree), który nadany został przez Leeds University w Wielkiej Brytanii. Na początku swojej kariery zawodowej związał się z Bank of America w Londynie. Później pracował m.in. w Chase Manhattan Bank (obecnym JP Morgan) oraz HSBC Poland

Tadeusz Kośćiński chciałby wrócić do Londynu,  gdzie miałby objąć funkcję szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
Tadeusz Kościński kandydatem na szefa EBOR. Chce wrócić do domu

Repa ukończył studia MBA o specjalizacji finanse na UCLA Anderson School of Management w Los Angeles w Kalifornii, posiada też tytuł BA (BA Joint Honours Degree) nadany przez Leeds University w Wielkiej Brytanii. Karierę zawodową rozpoczął w Bank of America w Londynie. Związany był także Chase Manhattan Bank (obecnym JP Morgan) oraz HSBC Poland.

Strategia SRRK została przyjęta przez resort finansów 1 października 2019 roku. Przewiduje ona szereg zmian w zakresie podatków związanych z inwestowaniem, np. obniżenie opodatkowania dywidend od długoterminowych inwestycji.

Minister finansów Tadeusz Kościński
Tadeusz Kościński dla money.pl: Prace nad podatkiem cyfrowym powinny przyśpieszyć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

MOHERZ PODATKIEM CZY BEZ AKCJONARIUSZE I TAK ZOSTANĄ OKRADZENI Z DYWIDEND.

05-03-2020

DomiKolejny pseudo patriota piss zrobi wszystko co mu każą 😉

07-03-2020

To co jestPanie ministrze ponoć brakuje pieniędzy na zwroty nadpłaty z pit, a w US brak mydła, długopisów, papieru, a nowy program pola plus to gorszy gniot niż … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)