Notowania

a2
11.01.2019 11:27

Autostradą A2 pojedziesz do samej granicy. Jest umowa na koncepcję

Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisały w piątek umowę na koncepcję programową A2 z Białej Podlaskiej na wschód. To ostatni odcinek autostrady, którym dojedziemy do samej granicy z Białorusią. Przetarg na realizację ma zostać ogłoszony w przyszłym roku, a zakończenie robót zaplanowano na 2024 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
W 2024 roku kierowcy dojadą autostradą z Warszawy do samej granicy z Białorusią (Fot: GDDKiA)

Jak poinformował podczas podpisania umowy przedstawiciel GDDKiA Tomasz Kwieciński, odcinek od Białej Podlaskiej do granicy ma liczyć 32 kilometry. Będzie to ostatni odcinek trasy z Warszawy ku przejściu granicznemu w Terespolu.

Obecnie realizowane są już odcinki trasy S2 przy wylocie z Warszawy, między węzłami Puławska i Lubelska, który ma być przejezdny w sierpniu przyszłego roku. Miesiąc później zakończona ma zostać budowa odcinka A2 do Mińska Mazowieckiego, a w październiku tego samego roku funkcjonować ma sam węzeł Lubelska.

Odcinki prowadzące do Białej Podlaskiej natomiast mają ruszyć jeszcze w 2019 roku. Pierwszy z nich (do Siedlec) w kwietniu, drugi zaś (do Białej Podlaskiej) - we wrześniu.

Zobacz też: A2 i S8 to dopiero początek. Rolnicy planują coś większego

Podpisana w piątek umowa zakłada opracowanie koncepcji programowej na ostatni fragment trasy między Białą Podlaską (węzeł Cicibór) a Kukurykami. Na 32 kilometrach nowej autostrady ma powstać jeden węzeł i dwa miejsca obsługi podróżnych.

Wykonawcą koncepcji ma zostać spółka Multiconsult Polska i ma na jej stworzenie 11 miesięcy. Wartość umowy wynosi 5,7 mln zł.

O autostradzie, która ma prowadzić do samej granicy, mówi się od kilku lat. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk już w 2017 roku mówił, że kierowcy przejadą tą trasą w ciągu 5 lat. - Jestem przekonany, że w 2024 roku pojedziemy autostradą A2 do Białej Podlaskiej - mówił wówczas.

I taki jest plan. Zakończenie robót zaplanowane zostało na październik 2024 roku, a łączny koszt inwestycji ma sięgnąc 1,5 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: a2, budownictwo, infrastruktura, budowa dróg, biała podlaska, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-01-2019

EmerytNiemcy polskimi rękoma budują autostrady do Rosji.

11-01-2019

mkkA szajka obgryza paznokcie z złości bo odsunięta od koryta na ZAWSZE

11-01-2019

DriverTylko na samym końcu (granicy) niech wreszcie powstanie terminal odpraw z tyloma stanowiskami aby odprawę skrócić do niezbędnego minimum !!!! Godzina … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)