Notowania

sejm
23-01-2019 (15:52)

Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. zarobkami w NBP

W porządku obrad Sejmu 30 stycznia znajdą się m.in. projekty ustaw dotyczących jawności wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim i ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcję publiczne oraz projekt ustawy "Mama 4Plus" – informuje marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Sejm zbierze się na dodatkowym posiedzeniu 30 stycznia

W środę PiS złożył w Sejmie projekt noweli ustawy o Narodowym Banku Polskim oraz ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Projekt noweli zakłada, że zarząd NBP miałby kształtować wynagrodzenie dla poszczególnych kategorii stanowisk przy założeniu, że maksymalne wynagrodzenie nie może przekroczyć 0,6-krotności wynagrodzenia całkowitego prezesa NBP.

Budżet na rok 2019. Prof. Orłowski przestrzega: ”Idą cięższe czasy”

Spekulacje rozwiane

O dodatkowym posiedzeniu spekulowano od kilku dni, ale politycy partii rządzącej zapewniali, że nie będzie takiej konieczności. Przed kilkunastoma godzinami wicemarszałek Senatu Adam Bielan w radiowej Trójce mówił, że "na razie nic nie wskazuje na to, żeby po zakończeniu prac izby wyższej, była potrzeba zwoływania dodatkowego posiedzenia Sejmu". W mediach spekulowano już natomiast, że takie nadzwyczajne posiedzenie posłów może być zwołane na najbliższy piątek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sejm
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-01-2019

zynCiekaw jestem co znowu w expresie chcą przepchnąć

23-01-2019

ojdanaTerlecki, spocznij! Starcze otępienie daje znać!

23-01-2019

waldiA myslałem ,że Zombi to fikcja.

Rozwiń komentarze (94)