Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MBL
|

Będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy - w określonej sytuacji. Premier: szkoła musi nauczać zdalnie

422
Podziel się:

To ważna wiadomość dla rodziców. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie wypłacany dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Warunek? Szkoła, w której uczą się dzieci, musi wprowadzić nauczanie zdalne.

Będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy - w określonej sytuacji. Premier: szkoła musi nauczać zdalnie
Warszawa, 20.08.2020. Premier RP Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, 20 bm. w KPRM w Warszawie. Premier poinformował o powołaniu na stanowisko ministra zdrowia prezesa NFZ Adama Niedzielskiego oraz na stanowisko ministra spraw zagranicznych - posła PiS Zbigniewa Rau. (kf) PAP/Wojciech Olkuśnik (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik, Wojciech Olkuœnik)

- Kiedy szkoła będzie podlegała procedurze zdalnego nauczania będzie możliwość korzystana z zasiłku opiekuńczego przez tych rodziców – mówił w czwartek podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Z kolei minister edukacji Dariusz Piontkowski mówił w TVP Info, że w tym momencie szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów we wrześniu: - Oczywiście, decyzja zależy od dyrektorów szkół i sanepidu. Jeśli będą przesłanki, nie wykluczamy wprowadzenia nauczania zdalnego - wskazywał.

W tym tygodniu Senat przyjął nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która przewiduje wypłatę zasiłku opiekuńczego.

Świadczenie zostało wprowadzone po raz pierwszy w marcu i było wypłacane nieprzerwanie przez 137 dni. Pieniądze przysługiwały rodzicom, którzy musieli zaopiekować się dzieckiem w czasie, gdy zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach były zawieszone. Polska wypłacała takie specjalne środki, jako jeden z nielicznych krajów w Unii Europejskiej.

Pieniądze wypłacane są za każdy dzień, gdy sprawowana jest opieka. Wartość tych środków – zarówno standardowego zasiłku, jak i specjalnego, wprowadzonego ustawą covidową, wynosi 80 proc. wynagrodzenia

Za okres od połowy marca do prawie końca lipca ZUS wypłacił 1,3 mln świadczeń.

Obejrzyj: Zasiłek covidowy pod znakiem zapytania. "Wystarczy ten na chore dziecko"

Zobacz także: Zasiłek covidowy pod znakiem zapytania. "Wystarczy ten na chore dziecko"

Zapisz się na nasz specjalny [ newsletter o koronawirusie ](https://forms.freshmail.io/f/iq49y6ialu/nycti8qg5d/index.html)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(422)
Mama 123
3 lata temu
Komentarze ludzi, którzy nie mają dzieci i skarżą się że tyrają na rodziców, którzy siedzą w domu, myśląc że takim rodzicą jest wprost wspaniale, bo przecież siedzą w domu i nic nie robią. Wypowiem się na ten temat jako matka trójki dzieci do lat 8. Marzę o tym aby wszystko wróciło do normy, aby dzieci chodziły do szkoły. One potrzebują towarzystwa innych dzieci a ja towarzystwa innych ludzi. W pracy odpoczywam od natłoku obowiązków w domu i wiecznego wysłuchiwania,, mamo to'',, mamo tamto''. Kocham bardzo swoje dzieci, ale człowiek może zwariować od nadmiaru dziecięcych humorów. Chodząc do pracy byłam lepszą matką, więc nie chce siedzieć na zasiłku. Chcę wrócić do pracy, a moje dzieci pragną wrócić do szkoły, bo tęsknią za swoimi rówieśnikami. A te osoby które nie mają dzieci, a chętnie posiedzą w domu na zasiłku to zapraszam do siebie. Ja wrócę do pracy, a wy posidzicie z moimi dziećmi.
ZUS robi boka...
3 lata temu
Czy Premier wie, że 166 000 ludzi nie dostaje zasiłków na czas???
zet
3 lata temu
Teraz dla dzieci od 8 roku życia a nie dla tych co siedzieli już 3 miesiące na wolnym
234
3 lata temu
Takimi wpisami tylko porózniają społeczeństwo i o to im chodzi! W chlewie niech się kłuca i pozabijają a my w rzadzie będziemy sobie zyc!!! Zwykły człowiek nic nie znaczy! Zobaczcie co obecnie się dzieje i co z nami robia tylko czekac kiedy wyjdzie wojsko na ulice i otworzą Auschwitz i zaczna tam umieszczać nieposłusznych reżimowi !!!
dziwny kraj
3 lata temu
Mój Boże, jak długo jeszcze będziemy żyć w tej kreatywnej ekonomi.
...
Następna strona