Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie drożej, wbrew słowom prezesa UOKiK. Ceny mieszkań wzrosną

Powstaje Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Prezes UOKiK zapewnia, że ceny mieszkań nie pójdą w górę, ale branża jest zupełnie innego zdania. Koszt składki na fundusz zostanie przeniesiony na klientów. - Prezes UOKiK przyznał, że deweloperzy w dużej mierze finansują budowę mieszkań z wpłat klientów. Jeżeli tak się dzieje, to znaczy, że klienci poniosą te koszty, a nie deweloperzy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. - Druga kwestia jest taka, że co roku wzrastają koszty budowy i obsługi tego procesu. I te ceny będą zwiększone i to nie o 2 proc., jak mówi UOKiK, a 4-5 proc., dlatego iż banki powiedziały, że obsługa rachunków powierniczych będzie nakładała na nie bardzo dużo obowiązków. Bodźce do wzrostów cen mieszkań idą z wielu kierunków - dodał.

0
0
28
Podziel się
Komentarze (28)
zobacz więcej komentarzy (28)
KOMENTARZE
(28)
goj
rok temu
brawo PIS .... wywalić POlaków z Polski
wisien
rok temu
dla tych co czekaja na obnizki to sie nie doczekaja bo mieszkania za 3lata beda 30% drozsze ;)
klapa
rok temu
Cwaniacy to nie ci co mają za co kupić mieszkanie za gotówkę lub na kredyt tylko ci co bez żadnego wysiłku, chcą przejść przez życie, nie kształcąc się, nie pracując, nie dorabiając tylko licząc na socjal, zapomogi, dofinansowania, stojąc w kolejce po komunalne, nie płacąc czynszów. Jedyne niejednokrotnie czego się dorobili to drogie tatuaże. Szkoda tych młodych uczciwych, którzy nie mogą np. nazbierać na wkład własny.
jaa
rok temu
bańka na nieruchomościach rośnie bo kasa jest rozdawana, stopy procentowe poniżej inflacji i tani przez to kredyt. Ale kiedyś ta polityka odbije się nam czkawką. Stracą nie tylko posiadacze nieruchomości, ale przede wszystkim ludzie mający oszczędności. Dlatego trezba się do tego przygotować. Jak? Wiedza finansowa się przydaje. Przeczytajcie ksiażke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna. Można się czegoś nauczyć.
Wiesław
rok temu
Jeśli dla kogoś metr betonu jest wart 15 czy nawet 20 tyś, które dodatkowo będzie całe życie spłacać to gratuluje. Widocznie dla ludzi jest to tyle warte i ich na to stać, że dają takie pieniądze. Rozumiem, trzymam kciuki za 30m apartamenty z betonu z widokiem na kolejny beton w cenie miliona i pozdrawiam ze swojej nie prestiżowej chałupy 240m z działką 7400m zakupioną za 250 tys
...
Następna strona