Notowania

Będzie trzeci pas na A4? Jest jeden warunek

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska, która zarządza odcinkiem Katowice-Kraków autostrady A4 chce budować na nim trzeci pas ruchu. Stawia jednak warunek - rekompensata od państwa. - Chodzi głównie o wydłużenie czasu koncesji - mówi szef spółki Emil Wąsacz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Autostrada A4 między Katowicami i Krakowem mogłaby zyskać trzeci pas. Na razie jednak nie ma zainteresowania ze strony państwa (Fot: Damian KLAMKA/East News)

Stalexpoert ma koncesję na zarządzanie autostradą na tym odcinku od 1997 roku. Obowiązuje ona w 2027 roku, a więc za 8 lat.

- Niejednokrotnie sugerowaliśmy stronie publicznej, że jesteśmy otwarci na budowę trzeciego pasa, pod warunkiem rekompensaty - głównie o wydłużenie czasu koncesji - mówi prezes SAM Emil Wąsacz, cytowany przez PAP.

Jak dodaje, teraz jest najlepszy moment na to, by przeprowadzić remont. Obecnie prace nie byłyby tak dotkliwe dla podróżujących autostradą.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Od wielu lat deklarowaliśmy, że jesteśmy gotowi, natomiast wprost z zapisów umowy takiego obowiązku obligatoryjnego w stosunku do nas wyciągnąć nie można - mówi.

Mateusz Morawiecki nie może być zadowolony - podwyżka akcyzy przyniesie mniej niż planował
Rząd przegrywa z kalendarzem i konstytucją. Podwyżka akcyzy się opóźni

- Jesteśmy ciągle otwarci, aczkolwiek w takiej atmosferze politycznej, jaka istnieje, nie sądzę, aby to nastąpiło. Obym się mylił, bo to jest ostatni dzwonek, kiedy powinno się budować trzeci pas, obiektywnie rzecz biorąc, ze względów techniczno-ruchowych - twierdzi Emil Wąsacz.

Wkrótce w wielu sklepach abc będzie można też odebrać paczkę kurierską. Także w niedzielę.
"Zakaz handlu w niedziele to fikcja". Kilka tysięcy sklepów może ominąć przepisy

PAP przypomina, że odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami i Krakowem codziennie porusza się ponad 46 tysięcy samochodów. To o ponad 1000 aut więcej niż jeszcze w ubiegłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-12-2019

PiooolŻadnego przedłużania umowy tym złodziejom Teraz nagle remontów się zachciało i trzeciego pasa Tyle lat okradali na bramkach do Balic w jedną stronę … Czytaj całość

03-12-2019

RomanW zeszłym roku Stalexport miał 186 mln złotych czystego zysku przy 336 mln przychodu (czyli tylko 45% przychodów wydał na działalność i utrzymanie … Czytaj całość

02-12-2019

SmJak podpisza im to wypisuje sie z Polski najdroższa i najgorsza autostrada w calej europie

Rozwiń komentarze (80)