Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Bezpośrednio z Wilna do londyńskiego City. Lot rusza z nowym połączeniem 1 maja

0
Podziel się:

Kolejne połączenie do portu lotniczego Londyn-City zostanie uruchomione przez Lot w środę 1 maja. Po bezpośrednich lotach z Warszawy i Budapesztu polski przewoźnik rusza z połączeniami ze stolicy Litwy.

Lotnisko Londyn-City mogą obsługiwać wyłącznie specjalnie certyfikowane samoloty.
Lotnisko Londyn-City mogą obsługiwać wyłącznie specjalnie certyfikowane samoloty. (PLL LOT)
bECUqdbF

Rozpoczęcie lotów na trasie Wilno-Londyn-City ogłosił we wtorek rzecznik Lotu Adrian Kubicki w anglojęzycznym wpisie na Twitterze.

Polski przewoźnik w zeszłym roku wygrał przetarg na obsługę połączenia z litewskiej stolicy do centrum Londynu. Usługa jest skierowana głównie do przedstawicieli litewskiego biznesu.

Dotychczas do stolicy Wielkiej Brytanii latały z Wilna tylko tanie linie lotnicze, i to tylko na mocno oddalone od centrum lotniska Luton i Stansted. Połączenia z Londynem-City lub Heathrow nie było w ogóle.

bECUqdbH
Zobacz także: Obejrzyj: Prezes Lotu o prezesie Ryanaira. "Powinien poskromić swój język"

Według władz w Wilnie przez brak takiego połączenia lotniczego Litwa straciła wiele inwestycji.

Lotnisko Londyn-City mieści się w dzielnicy Royal Docks, niecałe 10 km od londyńskiego City, czyli biznesowego i finansowego centrum stolicy Wielkiej Brytanii.

bECUqdbN

Trasę obsługiwać będą wyłącznie samoloty typu Embraer 190. Krótki pas startowy i stromy kąt podejścia na lotnisku Londyn-City wymaga specjalnie certyfikowanych maszyn.

Lot pozyskał cztery tego typu maszyny specjalnie do obsługi połączeń do Londyn-City z trzech europejskich stolic. Loty z Warszawy zostały uruchomione już na początku stycznia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECUqdci
KOMENTARZE
(0)