Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Biedronka otwiera sklepy w niedziele. Znamy pierwsze lokalizacje

401
Podziel się:

Wszystko wskazuje na to, że największa sieć handlowa w Polsce - Biedronka - w najbliższą niedzielę otworzy swoje sklepy. Umożliwić jej to ma metoda "na wypożyczalnię książek". Money.pl dotarł do pierwszych lokalizacji placówek, które mają być czynne 7 sierpnia.

Biedronka otwiera sklepy w niedziele. Znamy pierwsze lokalizacje
Biedronka najprawdopodobniej otworzy część sklepów w niedzielę, 7 sierpnia (PAP, Rafał Guz)

O tym, że Biedronka otworzy swoje sklepy w niedziele niehandlowe, mówi się coraz głośniej od kilku dni. Sama sieć milczy, nie odpowiedziała na nasze pytania w tej sprawie. Ale portal money.pl dotarł do instrukcji, jak mają wyglądać te "wypożyczalnie książek" zorganizowane w sklepach sieci Biedronka. W dokumencie udostępnionym pracownikom szczegółowo opisano, jak mają wyglądać takie wypożyczalnie.

W sklepach sieci Biedronka mają być wystawione stojaki z książkami. Co ważne, z wypożyczalni będą mogli korzystać tylko klienci posiadający kartę lojalnościową Moja Biedronka. Przy wypożyczeniu ma być pobierana kaucja w wysokości 3 zł. Kaucja ta będzie zwracana w formie vouchera przy zwrocie książki.

Udało nam się także ustalić pierwsze placówki, które najprawdopodobniej zostaną otwarte w najbliższą niedzielę, o czym informują na specjalnej grupie sami pracownicy Biedronki.

Biedronki otwarte w niedziele

  • Warszawa przy ul. Złota Wilga
  • Bartoszyce, ul. Warszawska
  • Tarnowskie Góry
  • Łodygowice, ul. Beskidzka 8
  • Racibórz, ul. Jana 3
  • Oława, ul. 3 Maja 51A
  • Jaworzno
  • Węgorzewo
  • Przecław
  • Drogomyśl

Paweł Jachowski z serwisu wiadomoscihandlowe.pl poinformował na Twitterze, że Biedronka zaktualizowała listę sklepów w aplikacji. I przy wielu miejscach w niedziele, zamiast słowa nieczynne pojawiły się godziny otwarcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"

Zwróciliśmy się do Biedronki z prośbą o udostępnienie oficjalnej listy sklepów, które będą otwarte w niedziele. Czekamy na odpowiedź.

Portal money.pl dotarł do opinii prawnej sporządzonej pod koniec lipca przez dwóch prawników z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z której wynika, że kluby czytelnika czy wypożyczalnie w sklepach są niezgodne z prawem.

- Możliwość zakupu artykułów spożywczych nie służy poprawie funkcjonalności czytelni, nie zwiększa użyteczności czy atrakcyjności tej drugiej — przekonują w swojej opinii prawnicy Mateusz Szurman i Łukasz Duśko.

"Solidarność" protestuje

- Sieci handlowe znowu próbują omijać ustawę o niedzielnym handlu. Jeśli nie spotka się to ze zdecydowaną reakcją Państwowej Inspekcji Pracy, będzie to oznaczało, że żyjemy w państwie z dykty, w którym można bezkarnie łamać prawo i wyzyskiwać pracowników – mówi Alfred Bujara, szef Krajowego Sekretariatu Banków Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność".

Alfred Bujara w piątek pojechał do Warszawy, aby rozmawiać m.in. z posłami w tej sprawie. W rozmowie z money.pl zapewnia, że zrobi wszystko, aby parlamentarzyści ponownie zajęli się zakazem handlu w niedziele i "uszczelnili" obowiązujące przepisy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(401)
detal
rok temu
jestem za otwartymi sklepami w niedzielę zawsze tak było i się sprawdziło ekonomicznie i biznesowo wolność wyboru jak najbardziej dobry pomysł. Otwierajcie wszystkie sklepy.
arg
rok temu
Bujara i wszystko jasne.
suchodolski
rok temu
To co wyprawiają obce sieci handlowe w Polsce to oznacza jedno słaby Polski Rząd nie potrafi ustawy o zakazie handlu tak zabezpieczyć że nawet próba obejścia powinna byc srogo karana-to kpina z ustawodawcy. Briko marche otworzyło sklepy w Gdyni pod pretekstem czytelni gazet (stoi przy regale z gazetami dziecinny stoliczek i jedno krzesełko -to ma spełniać znamiona czytelni) Pytam jaka czytelnia gazet lub książek czynna jest w niedziel?Personel zastraszany i zmuszany jest do pracy w niedzielę
KiP
rok temu
Przykład jak Związki Zawodowe "pomagają" pracownikom: kopalnia potrzebowała zredukować etaty górników w ramach zwolnień grupowych (6-miesięczna odprawa). Związek Zawodowy się na to nie zgodził. Kopalnia poczekała do Barbórki i następnego dnia o poranku wraz z policją zrobiła kontrolę trzeźwości wszystkim pracownikom. Jak jeden (nietrzeźwy jeszcze) mąż do wyboru dostali: dyscyplinarka albo rozwiązanie umowy za porozumieniem stron bez żadnej odprawy. Zastanowić się należy czy tak samo NSZZ Solidarność pomaga na siłę pracownikom sklepów...
Lucy
rok temu
popieram otwieranie Biedronek w niedzielę! Dlaczego tylko żabki Rydzyka mają zarabiać w niedzielę?!
...
Następna strona