Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Bitwa na programy mieszkaniowe partii. Ekspert mówi wprost: tego jednego w nich brakuje

- Rząd zaproponował program Pierwsze Mieszkanie, który startuje w lipcu. Nic dziwnego, że w roku wyborczym opozycja kontratakuje swoimi pomysłami na mieszkaniowe programy. Należało się tego spodziewać - powiedział w programie "Newsroom" WP Tomasz Narkun, inwestor i analityk rynku nieruchomości. – Propozycja Tuska jest naturalną odpowiedzią na program, które wejdzie w życie w lipcu, a więc przed wyborami. Obie propozycje są skierowane do osób, które nabywają pierwsze mieszkanie i to dobrze. Gdyby program był powszechny, doprowadziłoby to do destrukcji rynku. Gdyby każdy chętny dostał kredyt 2 proc, albo 0 proc. – nie byłoby to dobre dla rynku. W propozycji Tuska martwi mnie dopłata do czynszu w wysokości 600 zł. Jeśli będzie to powszechne, to skutek będzie widoczny w stawkach na rynku. Brakuje mi działania po stronie podaży. Dużo mówimy o dawaniu tanich kredytów i stymulowaniu popytu. A tymczasem po stronie deweloperów mamy wiele barier związanych z...

rozwiń
23
Podziel się:
KOMENTARZE
(23)
wo_k
9 miesięcy temu
Rynek ustabilizował by ceny, ale rząd na to nie pozwoli bo trzeba wpompowac kasę żeby z naszej kieszeni dać bankom. Wiadomo kim był premier. Teraz ceny pojda w górę, młody zapłaci za kawałek podłogi x2 ale z kredytem 2%. RESZTE I TAK DOPLACI W CENIE PALIWA I PODATKACH. Zarobią tylko banki.
Wesoły
9 miesięcy temu
Oddał bym swoje mieszkanie w centrum za taki domek w lesie…cudeńko
crank
9 miesięcy temu
ja ponad rok szukalem kupca na mieszkanie i wiecie co prawie po roku od wystawienia dopiero sprzedałem. Trafił sie tylko jeden kupiec z wkładem prawie 50% na kredyt. Jako sprzedajacy opylilem mieszkanie bo wczesniej kupiłem nowe tez w kredycie teraz 1 kredyt mam splacony zostal drugi. Szczerze teraz sa ciezkie czasy ale jak ktoś chce pogonić mieszkanie musi zejść z ceny inaczej bedzue wisiało na portalach internetowych dlugo jak u mnie.
Mały Bolek
9 miesięcy temu
Po co mi programy? Mieszkania potrzebuję
Marecki
9 miesięcy temu
Dlaczego młode rodziny nie korzystają z programu mieszkanie+? To jest bardzo dobry pomysł, mieszkanie na wynajem bez potrzeby zaciągania gigantycznych kredytów lub płacenie jakiemuś kamienicznikom. Też nas kiedyś nie było stać na mieszkanie w Warszawie, bo wówczas mieszkania można było kupić kupić za dolary. Skorzystaliśmy z przydziału zakładowego m3 z symbolicznym czynszem na zasadzie wynajmu od mojego zakładu pracy.
...
Następna strona