Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Blokada drogi na Hel. Rybacy skończyli protest

197
Podziel się:

Rybacy i przedstawiciele AgroUnii, którzy w sobotę od rana blokowali drogę prowadzącą na Hel, podjęli decyzję o skróceniu protestu. - W samochodach turystów są dzieci, trudno im wytrzymać - mówi organizator protestu. Zaznaczył jednak, że będą kolejne, jeśli rząd nie spotka się rybakami.

Blokada drogi na Hel. Rybacy skończyli protest
Rybacy blokowali drogę na Hel. (East News)
bEDRTyyJ

Początkowo blokada drogi na Półwysep Helski miała potrwać do godz. 16. Protestujący zdecydowali jednak, że zakończą manifestację dwie godziny wcześniej.

- Ze względu na to, że jeżdżą tutaj turyści, a naprawdę jest ciepło, w samochodach są dzieci i trudno im wytrzymać, będziemy kończyć ten protest wcześniej - powiedział Andrzej Antosik ze Sztabu Kryzysowego Armatorów Rybołówstwa.

Wcześniejsze zakończenie blokady nie oznacza jednak, że protestujący dali za wygraną.

bEDRTyyL
Zobacz także: Wojna o polską świnię. "Co godzinę upadają 3 gospodarstwa"

- Jeśli rząd nie będzie z nami rozmawiał, będziemy protestować cyklicznie - zapowiedział Antosik. - Chcemy rozmawiać i dojść do porozumienia. Czekamy tylko na sygnał z rządu, kiedy mamy przyjechać do Warszawy.

Trwający od 9 rano protest mocno dał się we znaki kierowcom. Jak podawała policja, korek sięgał od Władysławowa do Pucka.

bEDRTyyR

Protestujący przepuszczali co prawda osoby chore czy pojazdy służb ratunkowych. Dla jadących na Hel turystów nie było jednak taryfy ulgowej.

- Stoimy tu już trzy godziny! Ja mam urlop! - krzyczał w stronę protestujących turysta, który wybierał się na wakacje.

Przewodniczący AgroUnii poprosił policjantów o ochronę manifestujących. Jak mówił, uczestnicy protestu poczuli się zagrożeni.

Sobotni protest dotyczył zakazu połowów dorsza we wschodniej części Bałtyku. Został on przedłużony jeszcze jesienią zeszłego roku i obowiązuje do tej pory. Organizatorzy protestu uważają, że rząd zapomniał o armatorach rybołówstwa rekreacyjnego.

bEDRTyyS

- Statki, w które zainwestowaliśmy duże pieniądze, na które pobraliśmy kredyty, stoją w portach - tłumaczy uczestniczka manifestacji. - Doszliśmy już do porozumienia z ministrem Gróbarczykiem. Ale on nie zrobił nic, żeby się z niego wywiązać. Dlatego tu dziś jesteśmy.

- Jeśli ktoś stoi w korku w drodze na wakacje to może napisać mail do premiera, by wywiązał się z danego rybakom słowa - dodaje.

Protestujący podkreślają, że nie chcą utrudniać życia kierowcom, ale czują się do tego zmuszeni przez brak działań ze strony rządu.

- Chciałem przeprosić kierowców i społeczeństwo za utrudnienia, które wprowadzamy naszym protestem, ale proszę uwierzyć, że organizatorem tego protestu jest pan premier i rząd, nie my. I w każdej chwili może to odwołać. Wystarczy jeden telefon: "przyjeżdżajcie do Warszawy na spotkanie, na rozmowy". I automatycznie schodzimy z blokady. Ale ten rząd nie ma dobrej woli - powiedział Andrzej Antosik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRTyzm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(197)
Bizon
2 miesiące temu
walczą z rządem terroryzując zwykłych Polaków!! Niech jadą protestować na żoliborz albo wiejską, bo nad morzem ich nawet nie zobaczą
Fakty
2 miesiące temu
Jedźcie na Żoliborz, tam mieszka nieszczęście Polski i Polaków
ciekawy
2 miesiące temu
A że tak się spytam rybaków i rolników : na kogo głosowaliście ?
bEDRTyzn
wedkarz
2 miesiące temu
tarzeba było pospychac warchołow samochodami i przejechac powoli a oni nich łowia szprotki i bajorach
wedkarz
2 miesiące temu
tarzeba było pospychac warchołow samochodami i przejechac powoli a oni nich łowia szprotki i bajorach
...
Następna strona