Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bon turystyczny. Rodzice mogą rejestrować się od 31 lipca

13
Podziel się

Według zapowiedzi wiceministra rozwoju, w sobotę, 25 lipca, zacznie działać internetowa platforma ZUS, na której będą mogli rejestrować się przedsiębiorcy przyjmujący płatności bonem turystycznym. Rodzice będą mogli zacząć rejestrację 31 lipca.

Bon turystyczny od 31 lipca.
Bon turystyczny od 31 lipca. (WP)
bDUqrPCJ

Wygląda na to, że usługi turystyczne będzie można opłacać bonem już od 1 sierpnia. Jak powiedział w środę PAP wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, rejestracja firm rusza 25, a użytkowników 31 lipca.

Aby skorzystać z dodatkowych pieniędzy, rodzic będzie musiał zarejestrować się w systemie. Otrzyma wtedy numer bonu, który poda przy rezerwacji usługi. Wiceminister zapewnił, że pierwsze przelewy z płatności dokonanych bonem trafią do przedsiębiorców "najpóźniej w ciągu 14 dni".

- Bon to forma płatności elektronicznej, więc nie będzie wymieniany na gotówkę. W pierwszej kolejności pracujemy nad profilem dla uprawnionych na PUE. Tam będzie taka zakładka, gdzie trzeba będzie bon aktywować - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - Jeżeli wykonamy te proste czynności, to jedziemy na wakacje. Przyjeżdżamy do podmiotu turystycznego, okazujemy specjalny numer i kod autoryzacyjny, który przyjdzie SMS-em. Nie prowadzimy identyfikacji tych podmiotów, od tego jest Polska Organizacja Turystyczna. Te podmioty będą się logować na naszej platformie, ale weryfikacją zajmie się POT.

bDUqrPCL

Zobacz: Zadłużenie państwa po pandemii. "Szansą projekty za unijne pieniądze"

Z dodatkowych 500 złotych na wakacje będzie mogło skorzystać 2,4 mln rodzin i 6 mln dzieci. Bony będą ważne do 31 marca 2022 r.

Bonem będzie można płacić tylko za usługi turystyczne realizowane na terenie Polski i zarejestrowane w Polskiej Izbie Turystyki.

bDUqrPCR

Według założeń, bon turystyczny ma wesprzeć przedsiębiorstwa z tej branży, które dużo straciły w czasie pandemii koronawirusa.

Ograniczenia sprawiły, że hotele i pensjonaty w ogóle nie mogły prowadzić swojej działalności.

W celu niwelowania skutków kryzysu, rząd zamierza przedłużyć zwolnienie ze składek ZUS i wypłatę postojowego firmom zajmującym się organizacją targów, wystaw i kongresów, przewodnikom turystycznym, czy przewoźnikom autokarowym.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUqrPDm
KOMENTARZE
(13)
ccc
9 miesięcy temu
Ciekawe czy hotel Banasia na minuty się zgłosi do systemu
marcopolo
9 miesięcy temu
Kto z podatków za rządów PO PSL coś dostał. NIKT. Leppera zabili, Tusku ciekł do Brukseli, Płażyński sprzedał stocznię, Komorowski wywoził obrazy. Gronkiewicz miała lewą prywatyzację, Kurski kupił leśniczówkę za 20 000 zł, Kapitał pana ministra zdrowia w spółce z dnia na dzień wyniósł 40 mln zł. Kulczyk nagle się zawinął. Rywin nic nie powiedział, Wałęsa dogadał sie z komuchami, Sekuła strzelił sobie w brzuch, Fundacja Batorego to kolejna przykrywka, Petelicki to pewnie sam się zastrzelił,
Olo
9 miesięcy temu
Zenon, te pieniądze są z naszych podatków. Nie dosyć że rozdają nierobom 500+ to jeszcze ceny podnieśli 3 razy do góry. Dobrze że emerytom zabierają w zamian za ich poparcie, to chociaż na to nie idą nasze pieniądze.
bDUqrPDn
RYDZ
9 miesięcy temu
z bonami zapraszam do domu pielgrzyma, zapewnimy dzieciom dużo nocnych atrakcji
frank
9 miesięcy temu
to zaczną się przekręty w hotelach, każdy będzie chciał to za opłatą wymienić na gotówkę