Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Boże Ciało, co z procesjami? Szumowski tłumaczy

Zbliża się katolickie święto Bożego Ciała, z nim związane są uliczne procesje. W tym roku się nie odbędą? - To nie tylko kwestia wielosetletniej tradycji, jest to kult religijny, ale to też grupa osób, która się przemieszcza ulicami, więc trwają intensywne prace, jak będziemy mieli gotowe stanowisko to je zakomunikujemy. Analizujemy sytuację, kontekst jest szerszy niż sama procesja Bożego Ciała, choć bez wątpienia procesja jest ważna dla wielu Polaków - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Odniósł się także do organizacji pielgrzymek. - To jest zbyt daleka perspektywa. Będziemy mogli więcej powiedzieć za dwa tygodnie. Myślę, że musimy w taki sposób poprowadzić regulacje prawne, by pielgrzymki były bezpieczne - powiedział Szumowski.

KOMENTARZE
(187)
zxcv
4 lata temu
ja bym frajerów puścił na tą pielgrzymkę a po niej wszystkich zamknął na jakim starym stadionie na 14 dniową kwarantanę o chlebie i wodzie, pod namiotami jak przystało na pątników - przy okazji wzrosła by jeszcze może dzietność???????
Tadek
4 lata temu
A po co robic te procesje skoro jest choroba jak sie ona skończy i oglosza ze mozna to wtedy niech robia
Wweeed
4 lata temu
A już myślałem że ten cyrk się skończył ale widać nie ale cyrk to będzie jeszcze nie jeden ponoć słynny bil z innymi mądrymi zaczyna sztucznie produkować mięso bo krowie gazy są szkodliwe dla środowiska i co kto bogatemu zabroni
Musza
4 lata temu
Zbliża się! Uciekajmy!
Lula
4 lata temu
Księża muszą się odkuć ( bez podatków)
...
Następna strona