Notowania

wiadomości
10.07.2019 06:42

Brak leków w Polsce. Pacjentka z receptą jechała aż 100 km

Najgorzej jest z lekami dla chorych na cukrzyce, nadciśnienie, padaczkę i astmę. W poszukiwaniu apteki, w której uda się zrealizować receptę, pacjenci ruszają w Polskę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Szukając konkretnego leku, najlepiej skorzystać z serwisów które pomogą zlokalizować go w naszej okolicy.

Jak już pisaliśmy w money.pl, coraz częściej pacjenci w polskich aptekach słyszą, że z realizacją recepty będzie problem. Jeszcze w kwietniu na ministerialnej liście leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce było 288 pozycji. Obecnie jest ich już 324.

"Fakt" opisuje sytuację jednej z pacjentek, która leczy się na nadciśnienie. W żadnej aptece w Warszawie nie udało jej się znaleźć, leku Lotensin w dawce jaką przyjmuje. W internecie znalazła informacje, gdzie najbliżej jest on dostępny. Okazało się, że w miasteczku odległym od stolicy o 100 km.

To już prawdziwa epidemia. W Polsce lawinowo przybywa zarażonych tym wirusem

To też często doradzają farmaceuci. W sytuacji takich niedoborów - brakuje ok. 500 leków - najlepiej skorzystać z serwisów które pomogą zlokalizować lek w naszej okolicy.

Jak wylicza " obecnie "Fakt" najbardziej poszukiwane są m.in.: Astimos - na astmę, Berodual - na alergię, Madopar - na parkinsona, Sutent - lek onkologiczny. Pytany przez dziennik o problemy z lekami minister zdrowia Łukasz Szumowski, nie udzielił żadnej odpowiedzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, służba zdrowia
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

CameaTen minister uważa też , że głodowe racje w szpitalach mobilizują chorych do opuszczania lekarza i integracji z rodziną . Może niech to powie samotnym … Czytaj całość

10-07-2019

JanekDOBRA ZMIANA - PRECZ Z PISEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10-07-2019

renta+Już pisałem że to ludzie niekompetentni bez własnego zdania którzy czekają na polecenie WODZA, w tym kraju nic bez niego, po 500+ już tylko … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)