Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brak maseczki. Policja wystawiła 13 tys. mandatów

Policja wystawiła już 13 tys. mandatów za brak maseczek, do tego pouczyła 42 tys. osób. Policjanci zapewniają: nie będzie taryfy ulgowej za lekceważenie przepisów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policja)
Mandaty za brak maseczki. Policja ukarała 13 tys. osób

Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust m.in. w sklepach oraz tramwajach i autobusach miejskich.

- Mandaty nakładamy, kiedy ktoś w sposób lekceważący podchodzi do przepisów. Nie jest naszą intencją ściganie ludzi z bloczkiem mandatowym w ręce, ale jeżeli zorientujemy się, że ktoś ma lekceważący sposób podejścia do norm, to nie będzie taryfy ulgowej - powiedział w Polsat News kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

- Mimo tego, że widać poprawę, jest pewne rozluźnienie w walce z koronawirusem. Ta walka wciąż trwa i są obostrzenia, które cały czas nas obowiązują - dodał.

Policja przypomina, że obowiązek zakrywania jednocześnie ust i nosa nadal istnieje. Maseczki, chusty lub przyłbice należy stosować m.in. w sklepach, środkach komunikacji, kościołach, ale także na otwartej przestrzeni, kiedy nie jesteśmy w stanie zachować dwumetrowego dystansu społecznego.

Obejrzyj: Maseczki w sklepach to fikcja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2020

DaroBardzo dobrze, wlepiać mandaty !

05-07-2020

XxxWlepiać mandaty za brak masek, a dla opornych art.160kk

06-07-2020

cddPrawo mnie zwalnia - nie ma stanu wyjątkowego - każdy sąd mnie uniewinni - nie noszę bo chcę być zdrowy - a prawa które jest napisane bez sensu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (765)