Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Brak maseczki. Policja wystawiła 13 tys. mandatów

768
Podziel się:

Policja wystawiła już 13 tys. mandatów za brak maseczek, do tego pouczyła 42 tys. osób. Policjanci zapewniają: nie będzie taryfy ulgowej za lekceważenie przepisów.

Mandaty za brak maseczki. Policja ukarała 13 tys. osób
Mandaty za brak maseczki. Policja ukarała 13 tys. osób (Policja)

Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie obowiązku zakrywania nosa i ust m.in. w sklepach oraz tramwajach i autobusach miejskich.

- Mandaty nakładamy, kiedy ktoś w sposób lekceważący podchodzi do przepisów. Nie jest naszą intencją ściganie ludzi z bloczkiem mandatowym w ręce, ale jeżeli zorientujemy się, że ktoś ma lekceważący sposób podejścia do norm, to nie będzie taryfy ulgowej - powiedział w Polsat News kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

- Mimo tego, że widać poprawę, jest pewne rozluźnienie w walce z koronawirusem. Ta walka wciąż trwa i są obostrzenia, które cały czas nas obowiązują - dodał.

Policja przypomina, że obowiązek zakrywania jednocześnie ust i nosa nadal istnieje. Maseczki, chusty lub przyłbice należy stosować m.in. w sklepach, środkach komunikacji, kościołach, ale także na otwartej przestrzeni, kiedy nie jesteśmy w stanie zachować dwumetrowego dystansu społecznego.

Zobacz także: Obejrzyj: Maseczki w sklepach to fikcja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(768)
asda
3 lata temu
błąd w tytule "Policjanci zapewniają: nie będzie taryfy ulgowej za lekceważenie przepisów" powinno być, "Policjanci zapewniają: nie będzie taryfy ulgowej za lekceważenie poleceń PISU, tj. nielegalych przepisów".
daniel
3 lata temu
W przypadku maseczek, które nie są dopasowane (szczelne), powietrze „z teoretycznymi wirusami” swobodnie wnika przez szczeliny. W przypadku maseczek szczelnych pory, przez które oddychasz są i tak zbyt duże, aby zatrzymać hipotetyczne wirusy. Jest to sytuacja podobna do tej, w której ktoś zakłada w oknie kraty myśląc, że zabezpieczą go one przed muchami. Maseczka spełnia jakąkolwiek rolę tylko do czasu zawilgnięcia. Potem powinna być wyrzucona i zamieniona na nową (ponieważ wilgoć powoduje przyklejanie się i namnażanie mikroorganizmów z powietrza). Długotrwałe używanie tej samej maseczki grozi infekcją. Długotrwałe używanie jakiejkolwiek maseczki, zwłaszcza szczelnej zagraża zdrowiu a nawet życiu. Przewlekłe niedotlenienie może prowadzić do takich problemów jak: zaostrzenie istniejących chorób, bóle i zawroty głowy zaburzenia poznawcze czyli problemy z pracą mózgu problemy z układem oddechowych problemy z krążeniem zwiększone ryzyko zawału serca zaburzenia odporności
jjjjjjjj
4 lata temu
Czyli obecnie pracujący policjanci po przejściu na emerytury powinni dostawać emerytury w wysokości kilku złotych za to co teraz robią.
Klonik
4 lata temu
Policjant i ksiądz to dzisiaj są ostatnie osoby którym można wierzyć w to co mówią . Takie jest moje zdanie , osoby która ma w rodzinie księdza i zakonnika i za sąsiadów w bloku ma dwóch klawiszy i policjanta
Not masks
4 lata temu
Nie ma ustawy o nakazie noszenia maseczek,jest zalecenie a to się trochę inaczej ma do obowiązku noszenia .... i tu nadgorliwa policja niech zachowuje trochę więcej powściągliwości w uzurpowaniu swojej władzy.....Pozdrawiam
...
Następna strona