Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Budowa A1. Pierwsi kierowcy pojechali nową trasą

102
Podziel się

Trwa budowa nowej, betonowej autostrady A1. Drogowcy stopniowo wpuszczają na trasę kierowców, pierwsi już nią pojechali. W kolejnych dniach oddawane będą kolejne fragmenty.

Budowa A1. Pierwsi kierowcy pojechali nową trasą
Budowa betonowej autostrady A1. Pierwsi kierowcy już pojechali (GDDKiA)
bDnZdqGJ

Zgodnie z planami przekładany jest ruch na kolejne odcinki nowej, betonowej jezdni przyszłej autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową – informuje GDDKiA. Kierowcy korzystają już z ok. 34 km nowej trasy. W listopadzie ruch zostanie przełożony na kolejne ok. 20 km nowej jezdni.

bDnZdqGL

- Wspólna determinacja, zaangażowanie i odpowiedzialne decyzje - to wszystko pozwala nam realizować tę inwestycję niezwykle sprawnie. Dziękuję wszystkim pracującym na pięciu odcinkach tej trasy, ale również wszystkim zaangażowanym w budowę innych dróg, szczególnie w tak wyjątkowym czasie - powiedział Tomasz Żuchowski p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad.

- Pamiętajmy, że realizowane obecnie odcinki A1 to jeszcze plac budowy i obowiązuje tu czasowa organizacja ruchu. Apeluję do kierowców o zachowanie ostrożności, zdjęcie nogi z gazu i odpowiedzialne zachowanie na tej i innych drogach w kraju. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również osób pracujących na budowie – dodaje.

Zobacz także: Obejrzyj: Emielewicz o rezygnacji z zakazu handlu. "Tylko na czas pandemii"

Udostępniony dziś ośmiokilometrowy odcinek łączy województwa łódzkie i śląskie. W woj. łódzkim liczy ok. dwóch kilometrów. Obejmuje kilkusetmetrowy most na Warcie, a jednocześnie jest to ostatni brakujący fragment nowej jezdni na odcinku od Radomska do granicy woj. łódzkiego i śląskiego.

bDnZdqGR

"W przypadku tego odcinka przyszłej autostrady A1 łączne zaawansowanie prac zbliża się do 65 proc." – podaje GDDKiA.

Na całym oddawanym do dyspozycji kierowców fragmencie w obu województwach będzie obowiązywała niemal identyczna organizacja ruchu, czyli 2+1. Na odcinku w woj. łódzkim dwa pasy ruchu wyznaczone będą w kierunku Śląska i jeden w stronę Łodzi, a na odcinku w woj. śląskim odwrotnie - dwa pasy w kierunku Łodzi i jeden w stronę Częstochowy.

Jak zaznacza GDDKiA, betonowa nawierzchnia nowej jezdni leży już niemal na całej łącznej długości tych odcinków. To ponad 56 km. Łączna długość wszystkich pięciu budowanych odcinków przyszłej A1 to 81 km.

bDnZdqGS
bDnZdqHm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(102)
krzyhoo1
miesiąc temu
Epoki się zmieniają, komuna upadła, a "Wspólna determinacja, zaangażowanie i odpowiedzialne decyzje...." pozwoliła na bohaterskie oddanie 20km autostrady w 50% ufundowanej przez Unię Europejską, tak znienawidzoną przez "dobrą zmianę"
Solido
miesiąc temu
ŻENADA, 200 mld z VAT a PIS buduje taki krótki odcinek autostrady??? Gdzie są pieniądze??? Czyżby w fakturach za maseczki, łóżka na narodowym, respiratorach widmach czy może w przelotach byłego marszałka PIS?
kierowcy
miesiąc temu
Polska potrzebuje S-10 . Szczecin- Wa-wa.
bDnZdqHn
Kierowca
miesiąc temu
Tu się chwalą na cały Świat - 34 km, a niedokończone bramki na zjeździe z A1/S10 na Bydgoszcz za Toruniem od kilku lat straszą kierowców i zmuszają do jazdy jednym pasem. Brawo panowie budowniczowie , tak trzymać.
Realista
miesiąc temu
Tak dobra i rowna ta nawierzchnia jak na S17 z Warszawy do Lublina gdzie jazda ponad 80 km/h grozi wypadkiem. Gratulacje dla GDDKIA.
...
Następna strona