Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Budowa A1. Pierwsi kierowcy pojechali nową trasą

102
Podziel się:

Trwa budowa nowej, betonowej autostrady A1. Drogowcy stopniowo wpuszczają na trasę kierowców, pierwsi już nią pojechali. W kolejnych dniach oddawane będą kolejne fragmenty.

Budowa A1. Pierwsi kierowcy pojechali nową trasą
Budowa betonowej autostrady A1. Pierwsi kierowcy już pojechali (GDDKiA)
bEChohvp

Zgodnie z planami przekładany jest ruch na kolejne odcinki nowej, betonowej jezdni przyszłej autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową – informuje GDDKiA. Kierowcy korzystają już z ok. 34 km nowej trasy. W listopadzie ruch zostanie przełożony na kolejne ok. 20 km nowej jezdni.

bEChohvr

- Wspólna determinacja, zaangażowanie i odpowiedzialne decyzje - to wszystko pozwala nam realizować tę inwestycję niezwykle sprawnie. Dziękuję wszystkim pracującym na pięciu odcinkach tej trasy, ale również wszystkim zaangażowanym w budowę innych dróg, szczególnie w tak wyjątkowym czasie - powiedział Tomasz Żuchowski p.o. generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad.

- Pamiętajmy, że realizowane obecnie odcinki A1 to jeszcze plac budowy i obowiązuje tu czasowa organizacja ruchu. Apeluję do kierowców o zachowanie ostrożności, zdjęcie nogi z gazu i odpowiedzialne zachowanie na tej i innych drogach w kraju. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również osób pracujących na budowie – dodaje.

Zobacz także: Obejrzyj: Emielewicz o rezygnacji z zakazu handlu. "Tylko na czas pandemii"

Udostępniony dziś ośmiokilometrowy odcinek łączy województwa łódzkie i śląskie. W woj. łódzkim liczy ok. dwóch kilometrów. Obejmuje kilkusetmetrowy most na Warcie, a jednocześnie jest to ostatni brakujący fragment nowej jezdni na odcinku od Radomska do granicy woj. łódzkiego i śląskiego.

bEChohvx

"W przypadku tego odcinka przyszłej autostrady A1 łączne zaawansowanie prac zbliża się do 65 proc." – podaje GDDKiA.

Na całym oddawanym do dyspozycji kierowców fragmencie w obu województwach będzie obowiązywała niemal identyczna organizacja ruchu, czyli 2+1. Na odcinku w woj. łódzkim dwa pasy ruchu wyznaczone będą w kierunku Śląska i jeden w stronę Łodzi, a na odcinku w woj. śląskim odwrotnie - dwa pasy w kierunku Łodzi i jeden w stronę Częstochowy.

Jak zaznacza GDDKiA, betonowa nawierzchnia nowej jezdni leży już niemal na całej łącznej długości tych odcinków. To ponad 56 km. Łączna długość wszystkich pięciu budowanych odcinków przyszłej A1 to 81 km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEChohvS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(102)
mandzi
11 miesięcy temu
Kpią sobie? Dopóki nie zrobią porządku w Piotrkowie z tym nieszczęsnym rondem i połączeniem S8 z A1, to niech se w wsadzą te kawałki drogi.
luki @
11 miesięcy temu
Ten co odpowiada ze to przebudowę - powinien na kolanach przejść caly budowany odcinek do Częstochowy. Bo to porażka co tam się dzieje.
rtyu
11 miesięcy temu
dobrze że to PO nie rządzi bo by była figa z makiem a nie autostrada
bEChohvT
Kierowca tyra
11 miesięcy temu
Kto jeździ przez Piotrków Trybunalski ten wie ile się jedzie......... Pozdrawiam😉
Prezesowi nal...
11 miesięcy temu
PIS planuje autostradę na Żoliborz. Wyburza stara zabudowę i good!
...
Następna strona