Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
AZI
|

Budowa dróg. GDDKiA przygotowuje ponad 2,8 tys. km nowych tras i obwodnic

44
Podziel się

GDDKiA zapowiada budowę kolejnych kilometrów dróg. Powstaną one w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic.

Budowa dróg. GDDKiA przygotowuje ponad 2,8 tys. km nowych tras i obwodnic
(GDDKiA, GDDKiA)
bErhBLNh

Na etapie przygotowania jest 101 zadań o długości blisko 2060 km z Programu Budowy Dróg Krajowych oraz 86 obwodnic z Programu budowy 100 obwodnic o długości ok. 747 km - podała GDDKiA.

- Od początku tego roku podpisaliśmy już 31 umów na przygotowanie zadań o długości około 436 km i wartości niemal 130 mln zł - komentuje Tomasz Żuchowski, p.o. GDDKiA.

Jak podaje, przygotowanie inwestycji drogowych to proces wieloetapowy i złożony. - Zaczynamy od studium, w trakcie którego ustalamy możliwe korytarze drogi i analizujemy, gdzie i dlaczego będziemy ją budować. Określamy też, gdzie nie możemy tego zrobić, bo inwestycja miałaby negatywny wpływ np. na środowisko naturalne. Na kolejnych etapach przygotowania inwestycji przechodzimy do bardziej szczegółowych rozwiązań i decyzji administracyjnych - wyjaśnia.

bErhBLNj
Zobacz także: Budowa dróg. W tym roku powstanie 400 kilometrów

Program Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 (z perspektywą do 2025 roku) zakłada budowę ponad 3,5 tys. km nowych dróg, w tym ponad 324 km autostrad oraz 2,7 tys. km dróg ekspresowych oraz 43 obwodnice o łącznej długości około 447 km.

bErhBLNp

GDDKiA zarządza obecnie siecią dróg krajowych o długości ponad 19,3 tys. km.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErhBLNK
infrastruktura
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Qwer
miesiąc temu
A co ze wschodnią o obwodnicą Warszawy? Coś się nie chcą chwalić.
wirek
miesiąc temu
Więcej autostrad, to więcej huraganów i lidzi bez domów
Yow
miesiąc temu
Ok 2000 polskich firm budowlanych padlo przy inwestycjach herr Pluska a załatwcie ich tak sami jak KOlaboranci
bErhBLNL
Cale KO
miesiąc temu
A potem przyjdza rzady KO i powiedza jak zawsze oni ze "kasy nie bylo i nie bedzie" i jak obiecalo 500+ stop, inwestycje stop, darmowe szczepionki stop, a przekrety i afery ODPALAMY!!!
wtgrf
miesiąc temu
Inwestycje tworzące miejsca pracy są OK, ale czy dostaniemy tam pracę zależy głównie od nas samych, czyli od tego, co potrafimy i jakimi ludźmi jesteśmy. Ktoś powie, że to zależy od znajomości. No właśnie – żeby być poleconym trzeba też być odpowiednią osobą. Nie każdego nasi znajomi chcą polecać. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian w postepowaniu i zamiast chodzić za pracą, praca przychodzi do nas.
...
Następna strona